Hasonló termékek
Az aranytök
Terápiás történetek és mesék traumát átélt gyerekeknek
A Mosoly Alapítvány módszertani kiadványsorozatának első kötetét a gyógyító terápiás történeteknek és meséknek szenteltük. Olyan történeteket válogattunk a könyvbe, melyeket traumát átélt gyerekeknek mesélhetnek a szülők vagy a különböző területről érkező szakemberek.
Táncoló fák
Terápiás történetek és módszerek a mosoly kincsestárából
Új utak a pszichoterápiában
A kötetet ajánljuk minden olyan szakembernek, aki szeretne átfogó képet kapni a kognitív viselkedésterápiák új hullámához kapcsolódó terápiás módszerekről. A kötet a Benda Kálmán Szakkollégium Pszichológiai Műhelyének együttműködésével valósult meg.
Testképek a társadalomban
A Testképek sorozat második kötetében arra vállalkoztunk, hogy a testkép és az ember társas, társadalmi és természeti környezete között felépülő, hallatlanul összetett viszonyrendszer néhány kiemelt jelentőségű csomópontjára rávilágítsunk.
Az erkölcsi nevelés új perspektívái
"A különböző nézőpontú pedagógiai-szakmai viták erőterében igen fontosnak és szükségesnek tartom azt, hogy a társadalom jövőjét is formáló erkölcsi nevelés kérdéseiben az Olvasót egy szerteágazó és izgalmas szellemi kalandra hívjam."
Dr. Pálvölgyi Ferenc
Összetörve
Őszinte válasz az összeomlásra
(fordította: Stumpf-Biró Balázs)
Szubjektív tudás - objektív tudomány
Mennyire szubjektív a tudás, objektív a tudomány? Karl Popper negyven éve járta körül neves művében (Test és elme) a fenti kérdések közül is
alapvetõen az elsõt.“Érdekes megfigyelni, hogy a legtöbb filozófus, bár nem mindegyik, csak a szubjektív értelemben vett tudást (…)tárgyalja. (…) És ha egyáltalán tárgyalják az objektív tudást,legtöbbjük abból a feltételezésbõl indul ki, hogy az objektív tudás teljesen megmagyarázható a szubjektív tudás fogalmával.”
Leírás
A Mosoly Alapítvány módszertani kiadványsorozatának második kötetét a terápiás hatással bíró népmeséknek szenteltük. Olyan történeteket válogattunk a könyvbe, melyeket traumát átélt gyerekeknek mesélhetnek a szülők vagy a különböző területekről érkező szakemberek. Elsősorban a kórházi művészetterápiás munkát szeretnénk megkönnyíteni ezzel a gyűjteménnyel, melyben a meséken túl bemutatjuk azok alkalmazhatósági körét s a bennük található motívumok, szimbólumok lehetséges hatásait.
A Mosoly kórházi foglalkozásain Boldizsár Ildikó Metamorphoses Meseterápiás Módszerét vettük alapul. Az alkalmazott módszer rövid elméleti összefoglalása után konkrét meséken és eseteken keresztül mutatjuk be azt az utat, melyet az egyéves meseprojekt alatt együtt jártak be terapeutáink és a beteg gyerekek. Jegyzőkönyvekből és esettanulmányokból vett idézetekkel járunk körbe egy-egy mesét és mesemotívumot. Valamikor arra helyezzük a hangsúlyt, hogy a különböző problémákkal küzdő gyerekek hányféle motívumot emelhetnek ki az egyes mesékből. Máskor egy-egy gyerek hosszabb esettanulmányában arra mutatunk rá, hogy ő a különböző mesékben hogyan találja meg a neki fontos hasonló motívumokat, problémákat. Végül olyan részletek is szerepelnek az egyes fejezetekben, amelyekben nem egy mese vagy egy gyerek van a középpontban, hanem inkább azok a speciális módszerek, technikák, amelyeket a terapeuták alakítottak ki a mesék gyógyító erejének hatékonyabb kiaknázására.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Korbai Hajnal |
Megjelenés | 2015 |
Terjedelem | 214 oldal |
Kötészet | keménytáblás |
ISBN | 978-963-414-016-0 |
Sorozat | Mosoly - terápiák sorozat |