Hasonló termékek
Az isteni szerelmek himnuszai
Szent Simeont, az új teológust (949-1022) a „legnagyobb bizánci misztikusként” tartják számon. Jelentősége azonban túllép a szigorú értelemben vett misztika területén. Radikális vallási újítóként és társadalmi reformerként lépett fel Konstantinápolyban. Azt hirdette, hogy az isteni jelenlét, a megváltás közvetlen és valóságos érzékelése a keresztény egyén és társadalom megítélésének egyetlen ismérve, és hogy ebben a perspektívában csak az elfogadható, ami megfelel Krisztus parancsolatainak, és az isteni valóság fényének közvetlen megismeréséhez vezet, de elfogadhatatlan minden, ami anyagi érdekből, evilági gondolkodásból, vagy akár csak lanyhaságból fakad.
A spirituális közvetítő (átdolgozott, javított kiadás)
A Károli Gáspár Református Egyetem Bölcsészettudományi Kara és a Magyar Vallástudományi Társaság 2013. május 21-22-én konferenciát rendezett A spirituális közvetítő címmel. Jelen kötet e konferencia válogatott, szerkesztett anyagát tartalmazza.
Sokszor és sokféle módon
Kötetünket ajánljuk mindazoknak, akik a „sokszor és sokféle módon…”, próféták által és prófétai gyűjteményekben is megjelenő Isten szavával szeretnének mélyebben megismerkedni, s ennek a Szónak történelemben, kultúrák változása közepette és változó korokban megnyilvánuló hatékonyságát újra és eleven módon felfedezni.
Kapcsolatban – Istennel és emberrel. Pszichológiai és bölcsészeti tanulmányok
A személyközi kapcsolatok építő és károsító hatásainak vizsgálata napjainkban általánosan elismert, népszerű kutatási téma. Tudományos elméletek sora érinti, tárja fel és rendszerezi e terület újabbnál újabb kihívásait, melyek a 21. században is igen sokrétűek, hiszen a kapcsolati terek a globalizációval a végtelenbe nyúlnak, s nemcsak a hétköznapi kontextus színezi át és alakítja emberi viszonyainkat, hanem a virtuális valóság és annak sokszor korlátok nélküli információáradata is. Hogyan viszonyulunk tudományos megközelítésben az interperszonális viszonyok gazdag területéhez? Kötetünk pszichológiai, bölcsészeti, teológiai és társadalomtudományi területen, négy tematikai egységbe rendezve, több nézőpontból enged betekintést e jelenség spektrumába: a kapcsolatok egészségét, fejlesztő erejét, árnyoldalait bemutatva és rámutatva az Isten iránti, sajátos spirituális kapcsolat vonatkozásaira is.
Adatok a magyar református prédikációs gyakorlat újraértékeléséhez
Leírás
A neves református lelkész-teológus, hebraista, Zsengellér József, a Károli Gáspár Református Egyetem bibliai teológiai és vallástörténeti tanszékének vezetője tekintélyes terjedelmű tanulmánykötetében arra vállalkozik, hogy kalauzolja olvasóját a Héber Biblia vagyis az Ószövetség keletkezésének forrásvidékén. Azt a folyamatot próbálja felidézni, ahogyan a megértett isteni szó formát öltve hagyományozódik (Oralitás és írásbeliség, Írnokok és tradíciók), összegyűlik, szöveggé, szövegfolyammá válik (Szövegesülés - esettanulmány, Szövegesülés - Fogalmi tisztázás), gyűjteménnyé kristályosul (Gyűjteményesülés versus szövegpluralitás), majd különböző csoportok számára életvitelt, létformát meghatározó normává válik (Szövegek és csoportok a kultúrák metszéspontjában, Kanonozáció - dekanonizáció). A kialakult kép természetesen nem teljes, néhol szakadozott, amint a szövegek is helyenként töredékesek és a tények már kikutathatatlanok, ám ahhoz elegendőek, hogy meglássuk a fő vonalakat. A szerző a Szentírás keletkezéstörténetének tudományos feldolgozása során a meglévő képzetek egymás mellé helyezésével világossá teszi saját kánonnal kapcsolatos nézeteit. A teológiai gyűjteményekbe ajánlható művet fekete-fehér fotók és ábrák illusztrálják, valamint a zárórészben bőséges bibliográfia, valamint az idézett művek és szerzők mutatói egészítik ki. "www.kello.hu © minden jog fenntartva"
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Zsengellér József |
Megjelenés | 2014 |
Terjedelem | 464 oldal |
Kötészet | puhatáblás |
ISBN | 9789632368528 |