Hasonló termékek
Az én molekulám
Az én molekulám metaforának is tekinthető, de a szerző azon többszörösen megfogalmazott, konkrét kérdésfelvetésére is utal, hogy vajon miképpen értelmezzük az emberi jogokat, alapjogokat a biotechnológia XXI. századi kihívásai fényében. Sándor Judit a molekulákra, DNS-re, ivarsejtre, biológiai szövetmintára gondol itt elsősorban, azaz a kutatóintézetekben, meddőségi centrumokban előálló, ma már mindennapos helyzetekre, amelyekben emberi ivarsejteken, embriókon, szövetmintákon, DNS-en végeznek beavatkozásokat.
A gyermek jogainak érvényesülése az igazságszolgáltatásban
Az elveszejtett alkotmány
Rossz a közérzete? Fáj a feje és gyenge? A fél gyógyszeres fiókot kiürítette, bekapkodott minden létező immunerősítőt és fájdalomcsillapítót? Nem itt kell kezdeni! Először tudja meg, mi a baj okozója, aztán jöhetnek a pirulák. E kötet végre felállította a dianózist, most már "csak" néhány jó orvosra és receptre lenne szükségünk...
Kálmán Olga, (újságíró, ATV)
Gazdasági jog
Az elmúlt, alig két évtized alatt hihetetlen változások zajlottak le a jog, elsősorban a a gazdasági jog területén. A korábban csak a háttérben, alapvetően az állam kontrollja alatt működő állami vállalatok közötti kapcsolatokat felváltották a valóságos piacgazdaságot rendező jogszabályok, amelyek sok esetben alig voltak képesek követni a változásokat.
Alkotmányjog – emberi jogok – globalizáció
Az alkotmányos eszmék migrációja
Ez a munka azt a kérdést vizsgálja, hogy az alkotmányosság, az emberi jogok nemzetközileg egyre inkább elfogadottnak mondható globális elvei hogyan képesek befolyásolni a még mindig szuverénnek tekintett állami cselekvést. Az emberi jogok nemzetközi szabályozása azért kiemelkedően fontos a téma szempontjából, mert az szinte definíciószerűen a nemzeti alkotmányjog szuverenitásának korlátozására épül, közös alkotmányos eszmék érvényesítése érdekében.
Lejtős pálya
Az antidiszkriminációs és esélyegyenlőségi szabályozásról
E könyvet, mely a Földrész könyvek sorozat része, azzal a szándékkal adjuk közre, hogy a hazai szakirodalomban elsőként nyújtsunk minden érdeklődő számára átfogó képet a 2003 után jelentős változásokon átmenő magyarországi antidiszkriminációs és esélyegyenlőségi szabályozásról.
Leírás
Az uniós döntéshozatal és jogalkotás, annak intézményei, eljárásai és érdekérvényesítési jelenségei növekvő figyelmet kapnak a hazai felsőoktatásban. Több egyetemen és főiskolán rendszeresen hozzáférhetők olyan kurzusok, melyek ezek elméletével és gyakorlatával igyekeznek megismertetni a hallgatókat, amihez azonban a magyar nyelvű uniós irodalom egyelőre kevés támogatást kínál.
A csatlakozást követő évtizedben a hazai gazdasági és társadalmi szereplők széles köre tapasztalta meg, hogy a Brüsszelben születő döntések és uniós jog nem csupán közvetlen hatással vannak a mindennapokra, de megfelelő ismeretek és információk birtokában elérhetők és alakíthatók. Hasonlóan fontos tapasztalat, hogy a sajátos magyar szempontok és érdekek megjelenítése és érvényesítése az uniós arénában nem elsősorban állami-diplomáciai feladat, hanem minden érintett gazdasági és társadalmi szervezet előtt álló kihívás, aminek megfelelni azonban csupán a szükséges ismeretek birtokában lehet.
Mindezekre figyelemmel a kötet, mely a magyar nyelvű uniós irodalom körében hiánypótló vállalkozás, egyszerre kínál igényes szakmai irodalmat egyetemi és főiskolai oktatóknak és hallgatóknak, valamint nyújt bepillantást a brüsszeli intézményi labirintus mindennapjaiba a téma iránt érdeklődő szélesebb közönségnek.
Külön erénye, hogy a közreműködő szerzők nem csupán rendszeres oktatási, kutatási és publikációs tevékenységet folytatnak uniós és egyéb témákban, de közvetlen személyes tapasztalatokkal rendelkeznek a szóban forgó intézmények működését illetően.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Simon Zoltán |
Megjelenés | 2013 |
Terjedelem | 324 oldal |
Kötészet | ragasztott, puhatáblás |
ISBN | 99789637343247 |
Sorozat | Föld-rész könyvek sorozat |