Hasonló termékek
A közösségi döntés
Csoportok általában jobb döntést hoznak, mint egyének. Több szem többet lát a fontos információkból; a nyílt vita segít a szempontok helyes mérlegelésében; a közösen hozott döntéseket inkább magukénak érzik a tagok, és az illetékesek a megvalósításban is motiváltabbak. Milyen szabályokat érdemes követni a közös döntéshozatalkor családban, iskolában, egyesületekben, egyházközségi vagy önkormányzati gyűléseken? Másképp döntenek-e olyan csoportok, amelyek hitbéli közösségnek mondják magukat és döntési folyamatuk során tudatosan keresik Isten akaratát?
Hogyan döntsek?
Stefan Kiechlének, a német jezsuita rendtartomány főnökének könyve, a Hogyan döntsek?, mely a Sapientia Szerzetesi Hittudományi Főiskola Szerzetesteológiai Intézet Kis út sorozatában jelent meg, praktikus segítséget nyújt fiataloknak és idősebbeknek egyaránt, hogy mit tegyenek egy adott döntéshelyzetben.
Engedelmesség
Valaki azt írta, hogy ha ma probléma van az engedelmességgel, az nem a Szentlélekre való közvetlen, tanulékony figyelem terén jelentkezik, sőt erre éppen mindenki előszeretettel hivatkozik; a nehézséget a hierarchiának, az önmagát emberi módon kifejező törvénynek és tekintélynek való alávetettség jelenti. Ez igaz.
800 éve a Szentföldön
Az első ferencesek nyolcszáz éve, 1217-ben érkeztek a Szentföldre. Assisi Szent Ferenc 1219-ben a szultánnal is találkozott. Az évforduló kapcsán a kötet végignézi a ferencesek szentföldi történelmét, összegyűjti a főbb adatokat, és kiemeli a jelentősebb mozzanatokat.
Krisztus köztünk...! Gondolatok a Szentírásról
Az alábbi szövegek — természetükből következően — egyfajta sajátos, „kettős exegézis” tanúi: vallanak arról, ahogy a magyarázó megérti a Bibliát, de arról is árulkodnak, ahogy a Szent Szöveg magáévá teszi az Őt megérteni kívánót. E kötet ennélfogva sokkal inkább személyes és szubjektív, mint a Szentírás bármilyen szaktudományos megközelítése; s éppen az olvasónak a Szöveggel benső azonosulása az a kaland, amelyre meghív.
Korunk iránytűje
A Caritas in Veritate kezdetű enciklika jelentőségéről
Jelen kötet arra tesz kísérletet, hogy emberi értelmünkkel világítsuk be némiképp e létterületeket, amikor a Caritas in Veritate szövegéről együtt gondolkodunk, faggatjuk, esetleg kérdőre vonjuk, azzal az őszinte gondolkodói elkötelezettséggel, hogy a „dolgot" magát – a szeretetet és az igazságot – juttassuk szóhoz.
Leírás
A vállalkozás, hogy egy karcsú kötetben mutassuk be a szinoptikus evangéliumokat (Máté, Márk és Lukács evangéliuma), vakmerőség. Szükségképpen esetlegessé teszi a részletezett szempontok kiválasztását, töredékessé taglalásukat. A Lectio Divina sorozat kilencedik kötete tájékozódási pontokat akar kijelölni, hogy segítségükkel közelebb kerülhessen az olvasó a Szentírás hitrről valló és életre vezető szavához.
Simon Tamás László (1963) bencés szerzetes, magyar-angol szakos tanár. Biblikus teológiából Rómában a Gregoriana egyetemen szerezte PhD-jét. 2000 óta Rómában a Pontificio Ateneo Sant'Anselmo egyetem teológiai fakultásán tanít Újszövetséggel kapcsolatos tárgyakat.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Simon T. László |
Megjelenés | 2008 |
Terjedelem | 156 oldal |
Kötészet | ragasztott, puhatáblás |
ISBN | 9789632360843 |
Sorozat | Lectio Divina |