Hasonló termékek
Élet és halál, örök élet és örök halál a Jelenések könyvében
Nagy József monográfiája fajsúlyos kettősség körül forog: a munka (örök) élet és (örök) halál szféráinak egyetemesen átfogó kozmológiai megragadását hajtja végre.
A Kálvinizmus nyitánya
Családi vitákról nem szokás beszélni. Lehet-e a reformáció emlékévében a protestantizmus családján belül lezajlott vitáról szólni? Talán csak az adhat erre felhatalmazást, ha ezáltal közelebb kerülünk felekezeti identitásunk mélyebb megismeréséhez.
Die geschichtliche Bewertung des endlichen Seins in der Theologie Hans Urs von Balthasars
Einer der bedeutendsten geistigen Neuansätze an der Wende vom 18. zum 19. Jahrhundert ist die Erkenntnis der geschichtlichen Verfasstheit der Wirklichkeit im Ganzen. Das geschichtliche Bewusstsein hat nicht nur die Philosophie, sondern auch die Theologie herausgefordert. Man muss hier nur auf die historisch-kritische Erforschung des Neuen Testaments hinweisen: Die Trennung des historischen Jesus vom Christus des Glaubens ging mit der Gefahr einher, dass der Glaube seine historische Wurzel verliert. Deshalb ist in der modernen Christologie die Bemühung festzustellen, die geschichtliche Existenz des Jesus von Nazareth als konkreten Menschen verstärkt in den Blick zu nehmen.
Az erkölcsi nevelés új perspektívái
"A különböző nézőpontú pedagógiai-szakmai viták erőterében igen fontosnak és szükségesnek tartom azt, hogy a társadalom jövőjét is formáló erkölcsi nevelés kérdéseiben az Olvasót egy szerteágazó és izgalmas szellemi kalandra hívjam."
Dr. Pálvölgyi Ferenc
Új dalt énekeljetek
A keresztény hivatás
A ma is keresett előadó, népszerű prédikátor, a Domonkos-rend korábbi legfőbb elöljárója ebben a sok nyelvre lefordított, bestsellerré vált könyvében olyan előadások, levelek, prédikációk szövegét adja közre, amelyeknek fő címzettjei szerzetesek.
Ikon és ikonikusság
Az „ikon" a Septuagintában az ábrázolásba rejtett „gondolati" kép, valamint az „alaktalan bálványkép” jelentésében is használatos. Következésképpen már itt megvan a lehetősége az ikontisztelő és az ikonromboló magatartás megjelenésének. Minden a kiindulástól függ: ha az ábrázolást puszta tárgynak fogjuk fel, akkor tisztelete – bálványimádás, és így az ikonrombolóknak van igazuk; amennyiben viszont ez az ábrázolás olyan kép, amely az isteni képre vezethetô vissza, és azzal megbonthatatlan kapcsolatban van, akkor az ikontisztelet nemcsak szorosan a keresztény hitvalláshoz tartozik, hanem szerves része lesz a „láthatatlan Isten képe" – Krisztus – isteni megtestesülésébe vetett hit kifejezésének. (Lepahin Valerij)
Leírás
A sorozat jelen kötete a Lukács-evangélium és az Apostolok cselekedetei olvasásához jelöl ki néhány tájékozódási pontot, és adja az olvasó kezébe Lukács művének egy új fordítását. Azokban a helyi egyházakban, ahol az evangélista élt és dolgozott, a keresztény mozgalom tagjainak az első század utolsó évtizedeiben egy mély identitáskrízissel kellett szembenézniük. Lukács kétkötetes munkájával alapvetően két veszélytől akarta megóvni hívő kortársait: a kezdetek bűvöletében élő nosztalgiától és a jövőtől való, ugyancsak bénító félelemtől. Az elbeszélés mikéntje Lukács számára része annak az üzenetnek, amit közvetíteni akar. Ahogy Jézus az Írásokat bebarangolva lobbantja lángra tanítványai szívét, az evangélista célja sem kevesebb, mint hogy művének - az evangéliumnak és az Apostolok cselekedeteinek - az olvasója is rátaláljon életének szilárd alapjára. Ebben szeretne segíteni ez a könyv is.
A kötet szerzője, Simon Tamás László (1963), bencés szerzetes, magyar-angol szakos tanár. Biblikus teológiából Rómában a Gregoriana egyetemen szerezte PhD-jét. 2000 óta Rómában a Pontificio Ateneo Sant'Anselmo egyetem teológiai fakultásán tanít Újszövetséggel kapcsolatos tárgyakat.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Simon Tamás László |
Megjelenés | 2012 |
Terjedelem | 366 oldal |
Kötészet | puhatáblás |
ISBN | 9789632365985 |
Sorozat | Sapientia - Bibliatudomány Tanszék Kiadványai |