Hasonló termékek
Jogi diagnózisok
A COVID-19 - világjárvány hatásai a jogrendszerre
A 2020-as esztendőt a koronavírus okozta COVID-19 betegség határozta meg szerte a világban. Amíg nem áll rendelkezésre hatékony védőoltás vagy gyógyszer, addig elsődlegesen a jogi szabályozás teremti meg a védekezés alapjait. Ezek a szabályok pedig, bár ideiglenesek, jelentős mértékben változtatnak a jogrendszer működésén és a szabályok tartalmán. A Társadalomtudományi Kutatóközpont Jogtudományi Intézete a járvány kezdete óta vizsgálja az ezzel összefüggő kérdéseket hazánkban és nemzetközi összehasonlításban.
Kontextus által világosan: A Sólyom-bíróság antiformalista elemzése
Az alkotmánybíróság felállításának harmincadik évfordulója kiváló alkalmat szolgáltat, hogy reflektáljunk a hazai alkotmánybíráskodás kezdeteire, valamint arra az örökségre, amit a Sólyom-korszak bírósága hagyott hátra. Ezt az időszakot már számos szakirodalmi munka tárgyalta behatóan, ezért a könyv arra törekszik, hogy új fényben világítsa meg az Alkotmánybíróság működésének első éveit.
A magyar társadalombiztosítási és szociális ellátások rendszere
„A szakkönyv elsõsorban a tág értelemben vett szociális ellátások és igazgatás alapvetõ szabályainak megismerésére törekvõ olvasók – elsõsorban a jogászképzésben, az igazgatási szakok alap- és mesterképzéseiben, valamint a szociális felsõoktatási képzésekben résztvevõ hallgatók – számára nyújt óriási segítséget. Mindezeken túl fontos segítséget nyújthat az ellátások igénybevevõinek is a különféle juttatások útvesztõiben való eligazodáshoz, valamint a jogalkalmazók számára is, akik pontosan szeretnék nyomon követni ezt a dinamikusan változó joganyagot.”
Dr. Hoffman István
Ülnök a bíróságon
Jogszociológiai vizsgálat
2016-ban a magyar laikus bírósági rendszer átalakítására tett az Igazságügyi Minisztérium javaslatot a büntetőeljárási reform keretében. A szándék, mely 2018-tól jelentősen csökkentette a jogi végzettséggel nem rendelkező laikusok szerepét az igazságszolgáltatásban, beleillett abba a folyamatba, mely a volt szocialista országokat az 1990-es évek óta jellemzi.
A kiberbűnözés aktuális kihívásai a büntetőjogban
A kiberbűnözés olyan dinamikusan változó terület, amely mind a büntetőjogi szabályozást, mind a jogalkalmazást kihívások elé állítja. A könyv az informatikai bűncselekmények mindannyiunkat érintő aktuális kérdéseivel foglalkozik, mint például a hacker- vagy DDoS-támadások, a számítógépes vírusok, az adathalászat.
European Politics. Crises, fears, and debates.
Leírás
Míg "A jogrendszer reagálóképessége - Jog és epidemiológia" kutatási projekt keretében megjelent első kötetünk célja az volt, hogy a hatékony vakcina vagy gyógyszer kifejlesztéséig szükséges jogi korlátozásokat vessük tudományos elemzés alá, addig a második kötet lezárásakor már nyilvánvalóvá vált, hogy hiába áll rendelkezésre alkalmas védőoltás, az oltási hajlandóság számos országban igen alacsony, az esetszámok pedig növekednek, így kérdéses, hogy hosszútávon megszüntethetőek-e a jogi szabályozást igénylő szabadság-korlátozások, tartósnak bizonyul-e a változás. E kötetben is szerepelnek az újabb közjogi változásokra reflektáló tanulmányok, amelyeket itt részletes magánjogi elemzések egészítenek ki.
Az előkészületben lévő harmadik kötettel együtt a sorozat jogágakon keresztül ívelő, elméleti és gyakorlati kérdéseket egyaránt érintő, tudományos érdeklődést tükröző áttekintését adja a COVID-19 járványhoz kapcsolódó jogi reakcióknak.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Gárdos-Orosz Fruzsina,Lőrincz Viktor Olivér |
Megjelenés | 2022 |
Terjedelem | 492 oldal |
Kötészet | kartonált |
ISBN | 9789634148753 |