Hasonló termékek
A biztosítási szerzõdés
A magyar társadalombiztosítási és szociális ellátások rendszere
„A szakkönyv elsõsorban a tág értelemben vett szociális ellátások és igazgatás alapvetõ szabályainak megismerésére törekvõ olvasók – elsõsorban a jogászképzésben, az igazgatási szakok alap- és mesterképzéseiben, valamint a szociális felsõoktatási képzésekben résztvevõ hallgatók – számára nyújt óriási segítséget. Mindezeken túl fontos segítséget nyújthat az ellátások igénybevevõinek is a különféle juttatások útvesztõiben való eligazodáshoz, valamint a jogalkalmazók számára is, akik pontosan szeretnék nyomon követni ezt a dinamikusan változó joganyagot.”
Dr. Hoffman István
A kvalitatív kutatás alapjai
A könyv az adatelemzés és adatgyűjtés valamennyi lépésére rámutat (a leírástól a grounded theory megfogalmazásáig) az elméleti mintavétel módszerének alkalmazásával.
Elképzelt közösségek
Benedict Anderson jelen munkája az első megjelenése óta eltelt csaknem negyedszázad alatt kétségkívül klasszikus művé vált. Nemcsak bekerült a nacionalizmuskutatás kánonjába, de annak napjainkban egyik meghatározó tagja, egyik legtöbbet interpretált és hivatkozott szövege is lett. Ez nemcsak arra a több mint tucatnyi nyelvi kontextusra igaz, ahol a mű fordításban is létezik, hanem az olyanokra is, mint például a magyar, ahol – néhány részlettől eltekintve – eddig nem jelent meg ez az alapmű.
A Napkirály árnyoldala
Nicolas Fouquet bukása és a Vasálarcos rejtélye
Alapjogi bíráskodás - alapjogok az ítélkezésben
Az alapjogi bíráskodás fogalmával szinte összeforrt az a gondolat, hogy ehhez a bírónak alapjogi elveket kell mérlegelnie, egymással konkuráló alapjogi értékek között kell választania. Az alapjogi jogalkalmazáshoz absztrakt értékek bizonytalan kimenetelű mérlegelésének képzete társult. Kétségtelenül vannak ügyek, amelyek nem dönthetők el pusztán szabályok alapján. A bírónak az értelmezési lehetőségek közötti választáshoz, a joghézagok kitöltéséhez olykor absztrakt alapjogi elvek alkalmazásához kell folyamodnia.
Az olasz politikai rendszer kontinuitása és diszkontinuitása
A szerző sokrétűen analizálja az olasz egység után létrejött alkotmányos monarchia politikai működését és a kibontakozó pártstruktúra kiépülését. A maga összetettségében tárja fel a fasizmus hatalomra kerülésének körülményeit, a korporatív diktatórikus rendszert és fajelméletének romboló hatását.
Leírás
Az "International Commercial Terms" (Incoterms), vagy közismert elnevezésével az ún. fuvarparitások a külkereskedelmi szerződések nélkülözhetetlen feltételei. A kereskedői gyakorlatban elterjedt vélekedéssel szemben az Incoterms fuvarparitások (pl. EXW, FCA) azonban nem fuvarjogi rendelkezések, hanem adásvételi mintaszerződések, amelyek az eladók és a vevők teljesítéssel összefüggő jogait és kötelezettségeit rendezik. Ezek a híres hárombetűs rövidítések ugyanakkor a vállalati gazdálkodás egyéb területeire is kihatnak (pl. számvitel, adózás, biztonságvédelem). A szerző célja, hogy - több évtizedes gyakorlatából vett példák alapján - a nemzetközi kereskedelemben részt vevő szakemberek számára bemutassa az egyes fuvarparitások kritikus pontjait és mindazokat a tévesen rögzült értelmezéseket, amelyek gyakran válnak kereskedelmi viták forrásává, anyagi és erkölcsi veszteséget okozva. A könyv felvázolja az Incoterms fuvarparitások fejlődéstörténetét is, mellyel nemcsak sajátos belső logikájukra világít rá, de lehetővé teszi azt is, hogy a gyakorló külkereskedők a legmegfelelőbb típusszerződést (pl. CIF, DAT stb.) alkalmazzák változó üzleti feltételrendszereikre. A könyv Magyarországon elsőként ismerteti az ún. "American Trade Terms" záradékokat, amelyek a globális ellátási láncokban beszállítóként részt vevő kis és közepes vállalatok számára nyújtanak hasznos információkat.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Gulyásné Dr. Csekő Katalin |
Megjelenés | 2018 |
Terjedelem | 331 oldal |
Kötészet | kartonált |
ISBN | 978-963-414-434-2 |