Hasonló termékek
A kultúra és a tömegkommunikáció jogi szabályai
Könyvünk részletesen tárgyalja a kulturális terület és a kommunikáció – 2006 augusztusában hatályos – jogi szabályozását és intézményrendszerét, lehetőséget adva ezáltal a hallgatóknak és a téma iránt érdeklődőknek arra, hogy minden szükséges információhoz hozzájussanak, amit másképpen csak igen nagy mennyiségű és nehezen olvasható joganyag alapján tudnának megismerni.
Technika vagy érték a jogállam?
A címben jelzett dilemma a jogászképzés tartalmára vonatkozik. Történeti, szociológiai és jogelméleti szempontokat alkalmazva a jogszociológus kutató csapat meggyőződéssel állítja, hogy a jogászképzés akkor képes a jogállam hasznára lenni, ha annak értékeit következetesen és megfelelő módszerrel átadja a szakmát gyakorlóknak.
Döntéshozatal és jogalkotás az Európai Unióban
Az uniós döntéshozatal és jogalkotás, annak intézményei, eljárásai és érdekérvényesítési jelenségei növekvő figyelmet kapnak a hazai felsőoktatásban. Több egyetemen és főiskolán rendszeresen hozzáférhetők olyan kurzusok, melyek ezek elméletével és gyakorlatával igyekeznek megismertetni a hallgatókat, amihez azonban a magyar nyelvű uniós irodalom egyelőre kevés támogatást kínál.
Munkajog
A kötet a Zsigmond Király Főiskolával való együttműködés keretében készült el. Elsősorban oktatási célokat szolgáló főiskolai tankönyv, mely azonban a téma feldolgozatlansága folytán egyben hiánypótló szakmunka is, és a tágabb közönség érdeklődését is képes kielégíteni.
Polgári jog
Főiskolai tankönyvünk a magyar polgári jog anyagát kifejezetten a főiskolai oktatás számára dolgozza fel. A tételes-jogi rendelkezésekre koncentrálva tekinti át annak egészét az alapelvektől az öröklési jog szabályaiig. Könyvünk gyakorlatközpontú, erre tekintettel csak a legszükségesebb mértékben taglalja a tételes joghoz kapcsolódó jogelméleti fejtegetéseket és jogtörténeti ismereteket. Áttekintl a Polgári Törvénykönyv rendelkezéseinek olyan, a polgári joghoz kapcsolódó, egyéb jogágakba tartozó rendelkezéseit is, amelyek az adott jogviszonyokat összefüggéseikben mutatják be, és amelyek ismerete a hallgatók mindennapi élete során elengedhetetlen, s egyben más stúdiumok megalapozása során is hasznosnak bizonyulhat.
Leírás
A 2020-as esztendőt a koronavírus okozta COVID-19 betegség határozta meg szerte a világban. Amíg nem áll rendelkezésre hatékony védőoltás vagy gyógyszer, addig elsődlegesen a jogi szabályozás teremti meg a védekezés alapjait. Ezek a szabályok pedig, bár ideiglenesek, jelentős mértékben változtatnak a jogrendszer működésén és a szabályok tartalmán. A Társadalomtudományi Kutatóközpont Jogtudományi Intézete a járvány kezdete óta vizsgálja az ezzel összefüggő kérdéseket hazánkban és nemzetközi összehasonlításban.
A kötet tanulmányai részletesen elemzik a járvány hatására bevezetett, vagy a járvány előtt is létező, de a speciális helyzetre alkalmazott nemzetközi jogi, EU-jogi, alkotmányjogi, közigazgatási jogi és büntetőjogi normákat, a különleges jogrendtől és az államfelelősségtől a légijogon, a nemzetközi kereskedelmen és a szervezett bűnözésen át a kisebbségvédelemig, gyűlöletbűncselekményekig és az önkormányzati szabályokig. Módszertani pluralizmusra alapozva jogágakon átívelő látképet adunk az olvasó kezébe a járványügyhöz kötődő szabályozás állásáról, valamint jogszabálymutatóval igyekszünk segíteni a szakmabeliek és a szélesebb közönség tájékozódását ebben a folyamatosan változó rendszerben.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Gárdos-Orosz Fruzsina,Lőrincz Viktor Olivér |
Megjelenés | 2021 |
Terjedelem | 376 oldal |
Kötészet | kartonált |
ISBN | 9789634147534 |