Hasonló termékek
Az egyházi jogi személy a régi és az új egyházügyi törvényben
,,Csiziné Schlosser Annamária doktori értekezése nagyon aktuális kérdéssel, az egyházak jogalanyiságának kérdésével foglalkozik. A kérdés
aktualitását nemcsak az adja, hogy a törvényhozás is most foglalkozik az egyházak jogállásának kérdésével, hanem az is, hogy a jogalanyiság
kérdése tudományos vonalon ilyen alapos feldolgozást még nem nyert."
(Dr. Boleratzky Lóránt, egyetemi magántanár
Állam és demokrácia
Törvényhozás és törvénykezés az ókori Athénban
Szakrális közösségek - kollektív emlékezet
Jelen tanulmánykötet témája és megközelítésmódja szorosan
kapcsolódik az előző, Társadalmi kommunikáció és szakralitás.
Közelítések és mélymerülések címmel megjelent kötethez.
Isten gazdagsága
A kereszténység szentháromsági istenképe
A kereszténység legbelsőbb titkának tekintett Szentháromságra irányuló hívő reflexió meglepő módon csak az elmúlt évtizedekben került a teológiai érdeklődés homlokterébe. A mára kialakult számos különböző szentháromságtani elmélet azonban hiányérzetet is kelt: az egyházi dogma türelmes, higgadt, elmélkedő megértési kísérletei híján a hívő tudat egyre nehezebben tud eligazodni a bonyolult elgondolások között. Bertram Stubenrauch bibliai alapú esszéje pontosan ilyen türelmes gondolatmenettel szolgál, sőt a konkrét életet, a konkrét egyházi létezést előtérbe állító könyvében önálló megértési javaslatokat is kidolgoz.
Gyakorlókönyv a Theolingua nyelvvizsgához - Angol
A 2007-ben államilag akkreditált Theolingua nyelvvizsga felekezetileg semleges, ökumenikus, a keresztény nagyegyházak által és a hitéletben használt szókincset kéri számon – de teológiai tudást nem követel. A könyvünk erre, a Károli Gáspár Református Egyetem Idegen Nyelvi Lektorátusának nyelvtanárai által kidolgozott egyházi szaknyelvi nyelvvizsgára készít fel – bátran ajánljuk tehát mindazoknak, akik egyházi köz- vagy felsőoktatási intézménybe járnak, és nyelvvizsgát kívánnak tenni.
Az Ószövetség teológiai üzenete
Az Ószövetség vagy Héber Biblia magyarázatának számtalan megközelítési módja lehetséges, és valóban, számtalan magyarázat született: irodalmi és ikonográfiai, régiségtani és történeti, geográfiai és botanikai - és még ezernyi egyéb szempont szerint történt és történik a szövegek újracsoportosítása és (át)értelmezése.
Leírás
A Sapientia Szerzetesi Hittudományi Főiskola kánonjogi tanszéke két évvel ezelőtt indította útjára a Sapientia Iuris sorozatot. A jelen publikáció immár a sorozat negyedik kötete, amely az ,,egyházi intézmények jogi szabályozása" címet viseli. Ennek megfelelően a Katolikus Egyház egyes, napjainkban különösen aktuális ,,intézményei" kerülnek bemutatásra. Olvashatunk a megszentelt élet intézményeihez kapcsolódó kérdésekről, a Vatikán migrációs politikájáról és intézményrendszeréről, a püspöki szinódusról, a tábori lelkészségről és az egyházmegyei szinódusról. Emellett a Katolikus Egyház és a huszadik századi társadalom egyes érintkezési területei is megtalálhatóak a kötetben. Így a házasság intézménye, a jog- és igazságszolgáltatás, a magyar katolikusok külkapcsolatai, a keresztények fenyegetettségei és ehhez kapcsolódó biztonságpolitikai kérdések kerülnek bemutatásra. A Sapientia Iuris negyedik kötete nemcsak az egyházjogászok, hanem a keresztény kultúra iránt érdeklődők számára is hasznos és érdekes olvasmányul szolgálhat.
Paraméterek
Kiadó | L'Harmattan Kiadó |
Oldalak száma | 204 |
ISBN | 0359001252933 |
Kiadás éve | 2012 |
Sorozat | Sapientia - Scintillae Sapientiae könyvek sorozat |