Hasonló termékek
Modernizáció és értékrend történelmi perspektívában
A könyv hat egymással szorosan összefüggő esszében tárgyalja a modernizáció dilemmáit a nyugati világ, Törökország és a kelet-ázsiai országok fejlődésében. Az antik görög demokráciát, az iszlám állam- és társadalomszervezést, és a konfucianizmust megújítani szándékozó országokat hasonlít össze a modernizáció kihívására adott válaszaikat illetően. Miben egyezik, és miben tér el egymástól az atlanti típusú, a keleti típusú és a kis-ázsiai modernizáció? Milyen előnyök és hátrányok rajzolódnak ki? Milyen alternatívákat és kényszerpályákat követnek a különböző kultúrák, és nem utolsó sorban: merre tartanak a folyamatok?
A történelem gépangyala
Az irodalom történetében mindig voltak olyan regényírók, akik rajta tartva kezüket a korszak ütőerén, az esszé műfajában is követték a história eseményeit.
A kő visszahull
Honnan indult el az ország huszonöt éve? Hová jutott 2014-re? Sándor Iván könyve történelmi-politikai-kulturális-irodalmi látlelet az elmúlt negyedszázadról.
A politikai filozófia alapelvei
Domingo Blanco Fernández könyvében a politikai filozófia alapjainak mélyebb megértésére törekszik, mint azt a szerző által kritikával érintett mai politológiai irányzatok egyáltalán érdemesnek gondolják.
Marx & ideológia
Kiss Viktor legújabb könyvének kiindulópontja szerint az ezredforduló után újra kell fogalmaznunk viszonyunkat Marx életművéhez. A marxi ideológia-elméletek rekonstrukciója során ennek lehetőségeit kutatja.
A ciprusi konfliktus geostratégiai összetevői
A kötet a regionális és nagyhatalmak geostratégiai érdekeit vizsgálja az évtizedek óta megoldatlan ciprusi konfliktus kontextusában.
Leírás
A „simulatio” és „dissimulatio”, nem létező erények felmutatása, illetve a valódi célok, törekvések és adottságok elrejtése sokat bírált, mégis eredményesen használható, hatékony és látványos eszköze a kora újkori politikának. A hatalomgyakorlóktól elvárt erények, képességek, műveltség sokfélesége és a politikai élet szereplőit és viselkedési szabályait, a döntéshozás technikáit jól ismerő „megfigyelő” közönség szélesedése sokféle politikai arcvonás, arculat, szerep elsajátítását és mesteri eljátszását tette szükségessé, a valódi célok, identitások maszkok mögé rejtésével. Sokféle kulturális hatás egyidejű érvényesülése, a látványos mentalitásbeli váltások azt bizonyítják, hogy a magyar politikai közélet tagjai ismerték és elsajátították a kortárs európai államelméleti műveltséget, reagáltak az újdonságokra, hosszútávú politikai céljaik elérése érdekében használták az álcázás, színlelés technikáit az uralkodói rezidenciákon, főúri udvaraik hatékony működtetése érdekében, az országrészek közötti kapcsolattartásban, diplomáciai események ceremóniáiban, egyéni, családi karrierek reprezentálásában. E kötet új kutatások indításának reményében ad körképet a 16-17. századi magyar politikai élet sajátosságairól, az elit érdekérvényesítő stratégiáiról, s a folyamatosan megújuló véleményformáló technikák alkalmazásáról.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | G. Etényi Nóra (szerk.), Horn Ildikó (szerk.) |
Megjelenés | 2010 |
Terjedelem | 378 oldal |
Kötészet | ragasztott, puhatáblás |
ISBN | 9789632362526 |