Hasonló termékek
Az árral szemben - Beszélgetések Krausz Tamással
Kérdéstilalom
A könyv egy sötét időben élő filozófus politikai filozófiájának rekonstruálására tesz kísérletet. Eric Voegelin \(1901-1985) volt az a politikai filozófus, aki a modernség válságát diagnosztizálva legfőbb céljának tekintette, hogy a politikatudományt megrendült helyzetéből helyreállítsa. Voegelin saját feladatának a válság leküzdését, a rend helyreállítását,a valóság és egyben a politikai visszaszerzését tekintette. Ezt a feladatot egyenértékűnek gondolta a politikatudomány megújításával. A megújuláshoz azonban Voegelin szerint nem előre, hanem vissza kell lépni, egészen a klasszikus politikai filozófia szemléletmódjáig.
Kiegyensúlyozottság és kampány a médiában
A politikai újságírásra fordított figyelem különösen kampányidőszakban nő meg, a kampányok pedig a 2000-es évek eleje óta egyre sűrűbben követik egymást. A politizáló nagyközönségnek hol az európai parlamenti, hol a magyar országgyűlési, hol az önkormányzati választásokra való készülődést, hol pedig a különböző pártok által indított népszavazási kezdeményezések előkészületeit kell figyelemmel követnie.
A Kisebbségi területi autonómia elmélete és gyakorlata.
Az emberi nagyság elemei
Két esszé
Rudolf Kassner annak a múlt század végén induló írónemzedéknek volt egyik jeles képviselője, amelyik olyan nagy humanista szellemeket adott Európának, mint Paul Valéry, André Gide, Rainer Maria Rilke, Thomas Mann, Hermann Hesse, T. S. Eliot…
Magyarország a nemzetközi környezetpolitikában
Hogyan születnek a kormányzati döntések? Miért teszi a kormányzat éppen azt, amit? A kötet a közpolitika ezen alapkérdéseiből indul ki, konkretizálva azokat a nemzetközi környezetpolitika területére. Elemzésünk azt igyekszik feltárni, hogy milyen motívumok, tényezők hatására döntött úgy a magyar kormányzat, hogy részt vesz és éppen olyan módon vesz részt, ahogy tette a globális környezetvédelmi együttműködésben, egészen pontosan az éghajlat-változási és a biodiverzitási rezsim munkájában.
Leírás
Már Hérakleitosz is tudta, hogy pantha rei, azaz kétszer ugyanabba a folyóba nem léphetünk. Csizmadia Ervin kötetének akár ez a klasszikus mondás is lehetne a mottója. Az ismert politológus új könyvében pártok, kormányok és miniszterelnökök változás- és alkalmazkodóképességét elemzi. Az érdekli, hogy az egyik szereplő változásai hogyan hatnak a másikra, a politikai szereplők együttes változásai miképpen befolyásolják a társadalmi igényeket és elvárásokat, illetve hogy a társadalom különféle csoportjaiban megfogalmazódó igények hogyan formálják át a politikusok szándékait. A szerző meggyőződése, hogy a politikában semmi sem állandó, de ettől a felismeréstől nem kell megijednünk, ellenkezőleg: tudomásul kell vennünk, és azt kell figyelnünk, hogy egy-egy változás hogyan gerjeszt újabbakat, és a változások együttesen hogyan alakítják át a demokrácia egész működését.
A kötet írásaiból nem nehéz rájönni, hogy a szerző a demokráciát is folyamatosan változó politikai berendezkedésnek tekinti, amely mindig csak relatív végpontokra jut el, de sohasem zárul le; ha Fukuyama beszélt is a történelem végéről, a demokráciának bizonyosan nincs végpontja. A magyar demokrácia 17 évét a szerző újszerűen és gondolatébresztő fogalmi apparátus segítségével mutatja be.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Csizmadia Ervin |
Megjelenés | 2007 |
Terjedelem | 190 oldal |
Kötészet | puhatáblás, ragasztókötött |
ISBN | 9789639683990 |