Hasonló termékek
Kérdéstilalom
A könyv egy sötét időben élő filozófus politikai filozófiájának rekonstruálására tesz kísérletet. Eric Voegelin \(1901-1985) volt az a politikai filozófus, aki a modernség válságát diagnosztizálva legfőbb céljának tekintette, hogy a politikatudományt megrendült helyzetéből helyreállítsa. Voegelin saját feladatának a válság leküzdését, a rend helyreállítását,a valóság és egyben a politikai visszaszerzését tekintette. Ezt a feladatot egyenértékűnek gondolta a politikatudomány megújításával. A megújuláshoz azonban Voegelin szerint nem előre, hanem vissza kell lépni, egészen a klasszikus politikai filozófia szemléletmódjáig.
Bevezetés a drámapedagógiába
Az üveghegyen túl
Magyarországon az „alkoholista” és a „drogos” súlyosan megbélyegző szavak. Ez a stigmatizáció rontja a segítségkérés esélyeit, végső soron a gyógyulás lehetőségét. Ezért fontos megismernünk minden olyan lehetőséget, ami javítja a szenvedélybetegek életminőségét. A felépülési szemlélet a gyógyítás és gyógyulás, a beteg-betegség fogalmak újraértelmezését jelenti.
Kiválasztás Krisztusban
Az arminiánus vita teológiai háttere
Családi életre és kapcsolati kultúrára felkészítés
E kötet 10 tanulmánya a családi életre és kapcsolati kultúrára való felkészítés főbb témaköreinek az oktatásához kíván segítséget nyújtani, igyekezve az elméleti ismeretek mellé gyakorlati, módszertani eszközöket is felkínálni.
A kötet olvasója mind a saját családi önismeretéhez, mind szakmai fejlődéséhez egyaránt értékes ismeretekkel gazdagodhat, s a pedagógusok továbbképzésében szinte nélkülözhetetlen.
Drogok és felnőttek
Őszintén ajánlom a könyvet az addiktológia területén tevékenykedő szakemberek mellett (akik számára ez a kötet várhatóan "kötelező olvasmánnyá" válhat) mindazoknak a társadalmi problémák felé nyitott érdeklődőknek, akik nem riadnak vissza az olykor száraznak tűnő, számokkal tarkított tudományos elemzésektől.
Demetrovics Zsolt
Freud, avagy a modernitás mítosza
A pszichoanalízis egyik legizgalmasabb kérdése, hogy Freud jogosan állítja-e a pszichoanalízisről, hogy természettudomány, vagy pedig azokat a mintázatokat, amelyekről beszél, Freud nem annyira megtalálta, felfedezte, mint inkább megalkotta. A szerző, a Károli Református Egyetem Pszichológiai Intézetének habilitált docense, az Interkulturális és Szociálpszichológiai Tanszék vezetője ez utóbbi lehetőség mellett teszi le a voksot. Érvei között felvonultatja a huszadik századi filozófia legjelentősebb képviselőit, többek között Husserlt, Heideggert, Wittgensteint és Merleau-Pontyt. Hivatkozik ezen kívül eszmetörténeti kutatásokra, az ezredforduló hamis emlékeket kiváltó kísérleteire, mítoszelméletekre, a nyugati ezoterikus tradíció kutatási eredményeire és más forrásokra is. Mindezek segítségével feltárja előttünk Freud varázslatos mitopoietikus képzelőerejét a mítosz egzisztenciális, kulturális jelentőségét, valamint az a pozitív szerepet, amelyet a mitikus képzelet és mitikus beszédmód homálya játszik mind a vallásban, mind pedig a huszadik század mítoszában, a pszichoanalízisben.
Partik, drogok, ártalomcsökkentés
A táncos-zenés szórakozáshoz kapcsolódó szerhasználat kiemelkedő területét jelenti a legális és illegális szerhasználati formáknak. Bár kezdetben csak a rendőrségi jelentésekből és a média híradásaiból hallhattunk erről a színtérről, a tudományos kutatások is hamar megindultak. Az ártalomcsökkentés a drogfogyasztás biztonságosabbá tételéhez, a közösség kialakításához szükséges eszköz: illeszkedve a droghasználat és közösség, droghasználat és élmény- vagy szenvedélykeresés kontextusba. A kötetben a partikkal kapcsolatba kerülő fiatalok és szakemberek nézőpontjából igyekszünk bemutatni a parti-szcéna és a szerhasználat kapcsolatát.
Leírás
Michael Galuske könyve a szociális munka 20. századi történetét mutatja be a módszerek felől közelítve; a legtöbb német szociálismunkás-képzésben alaptankönyvként használják. Hiánypótló, hiszen a szociális munka szakirodalmában kevés olyan mű van, amely rendszerezve mutatja be a módszereket, azok elméleti beágyazottságát, így adva teljes képet a szociális munka - főleg a 20. század második felében történt - fejlődéséről. Különösen nagy űrt tölt be Magyarországon, mert a szakma újjáéledése és fejlődése során külföldről importálta elméleteit (elsősorban angolszász nyelvterületről) és gyakorlatát (elsősorban német nyelvterületről). Sajátos volt ez az importfolyamat, mert mintha vámként - főleg a gyakorlat oldalán - Hegyeshalomnál sok minden lemaradt volna, így felemás módon történt az adaptáció. Hol az elmélet nem illeszkedett a magyarországi társadalmi környezetbe, hol a gyakorlat - elmélet híján - esetlegesen valósult meg. Mindennek lenyomata és eredménye látható: tükröződik a szakma jelen helyzetében. Reményeim szerint e könyv hozzá fog járulni a magyar szociális munka önmeghatározáshoz,szakmai presztízsének felépítéséhez és ezen keresztül társadalmi elfogadásához.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Michael Galuske |
Megjelenés | 2019 |
Terjedelem | 330 oldal |
Kötészet | ragasztott, puhatáblás |
ISBN | 9789634144212 |
Sorozat | Károli könyvek sorozat |