Hasonló termékek
(T)örvény
A kábítószerrel való visszaélés büntetőjogi megítélésének hatásvizsgálata - 1999 március 1. után
Az Országos Kriminológiai Intézetben 2001-ben sor került a Büntető Törvénykönyv visszaélés kábítószerrel bűncselekmény törvényi tényállásra vonatkozó, 1999. március 1-én hatályba lépett módosítás hatásvizsgálata. A vizsgálat eredményei alapján elmondhatjuk, hogy a kábítószeres bűnözés büntetőjogi megítélésében jelentős változást hozó jogszabály módosítás (1998. évi LXXXVII. tv.) hatásossága megkérdőjelezhető.
Leszakadók. A társadalmi kirekesztés folyamata
Rácz József egyetemi magántanár, a MTA Pszichológiai Kutatóintézet tudományos fő munka társa, a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Főiskolai Kar Addiktológiai Tanszékének vezetője, a Kék Pont Drogkonzultációs Központ és Ambulancia igazgatója. Az 1980-as évektől foglalkozik ifjúsági szcénák kutatásával, elsősorban a droghasználat témakörében. 2006-tól az EMCDDA Tudományos Tanácsának tagja. A kötetben a „Fények és árnyak” című Nemzeti Kutatási és Fejlesztési Program (NKFP) során készült, a társadalmi kirekesztődés folyamatával foglalkozó kutatásunkat mutatjuk be.
Szirének éneke
Ez a könyv - a tudományos művektől eltérően - belülről ad képet szenvedélybetegségekről, a szenvedélybetegekről, gyönyörről, fájdalomról, félelemről, szenvedésről, reményről, reménytelenségről, illúziókról és a valóságról.
Drogok és felnőttek
Őszintén ajánlom a könyvet az addiktológia területén tevékenykedő szakemberek mellett (akik számára ez a kötet várhatóan "kötelező olvasmánnyá" válhat) mindazoknak a társadalmi problémák felé nyitott érdeklődőknek, akik nem riadnak vissza az olykor száraznak tűnő, számokkal tarkított tudományos elemzésektől.
Demetrovics Zsolt
Drogpolitika, hatalomgyakorlás és társadami közeg
Az illegális droghasználattal kapcsolatos közpolitikai viták 2005-re Magyarországon végképp megfenekleni látszanak. A tiltás és a tűrés álláspontjai közötti merev szembenállás nemcsak a hosszú távú stratégiák kialakítását, de az értelmes társadalmi párbeszéd lehetőségét is veszélyezteti. Ebben a helyzetben a tudományos igényű megszólalás feladata egyre sürgetőbbé, de egyre nehezebbé is válik.
Droghasználat Magyarország táncos szórakozóhelyein
Túlzás nélkül állítható, hogy a drogepidemiológia terén folyó, és most már örvendetesen gyarapodó hazai kutatás egyik legérdekesebb és legrelevánsabb vizsgálati vonaláról kapunk képet a könyvben. A kérdőíves felmérés terepen kialakított kontaktusok nyomán folyik és az ifjúság egy sajátos, kockázathordozó csoportját közelíti meg.
Leírás
Az ELTE Társadalomtudományi Karának Deviancia szakiránya és a mellette működő Drogtanulmányok Kutatóintézete 2004 májusában kapott megbízást a Gyermek-, Ifjúsági és Sportminisztérium kábítószerügyi koordinációjától, hogy dolgozzon ki egy olyan tantárgyat, amely révén a kábítószer-használat megelőzését célzó modellek és programok bekerülhetnek a felsőoktatási curriculumba. A Biopolitika - Drogprevenció nevű kísérleti tantárgy tartalmi és formai kialakításánál az volt az elsődleges célunk, hogy a hazai kábítószerhelyzetet alapul véve betekintést kínáljon speciális szakmai készségekbe és szakpolitikai technikákba. A tematika összeállításánál igyekeztünk átfogó képet nyújtani a drogprevenció itthon és külföldön meghatározó súlyú elméleteiről és alkalmazott módozatairól is. A most közreadott kötet ennek a munkának az eredménye: célunk, hogy a magyarországi felsőoktatásban remélhetőleg minél előbb akkreditálható tantárgy oktatásához szakmai segédanyagot biztosítsunk.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Bíró Judit |
Megjelenés | 2006 |
Terjedelem | 228 oldal |
Kötészet | ragasztott, puhatáblás |
ISBN | 963734392X |
Sorozat | Elméletek-modellek sorozat |