Hasonló termékek
Emberi jogok a Katolikus Egyház életében és jogában
Az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozatának 60. évfordulója alkalmából számos, a Nyilatkozat természetével, eredményeivel és kihívásaival foglalkozó munka született. Jelen kötet az emberi jogok kérdését egy sajátos nézőpontból mutatja be. Ez a sajátos nézőpont a Katolikus Egyház filozófiai, teológiai, illetve kánonjogi felfogása és hagyománya.
Az egyházi jogi személy a régi és az új egyházügyi törvényben
,,Csiziné Schlosser Annamária doktori értekezése nagyon aktuális kérdéssel, az egyházak jogalanyiságának kérdésével foglalkozik. A kérdés
aktualitását nemcsak az adja, hogy a törvényhozás is most foglalkozik az egyházak jogállásának kérdésével, hanem az is, hogy a jogalanyiság
kérdése tudományos vonalon ilyen alapos feldolgozást még nem nyert."
(Dr. Boleratzky Lóránt, egyetemi magántanár
Jövővárás az Ószövetségben
A könyv az Ószövetség eszkatalógikus gondolkodásának történeti fejlődését, alapvető témáinak kialakulását vizsgálja. A magyar nyelvű teológiai szakirodalomban elsőként kísérli meg átfogóan bemutatni ennek a zsidó-keresztény gondolkodás számára annyira fontos teológiai szemléletmódnak jellemzőit.
Hogyan üldözzünk egyházakat?
Kötetünkben a kommunista állambiztonsági szolgálatok egyik legfontosabb működési területével ismerkedhet meg az olvasó. A „Fehér Hollók” munkacsoport fiatal kutatói egy korábban „szigorúan titkos” belügyi tankönyv elemzésével mutatnak rá azokra a törekvésekre és módszerekre, amelyek a kommunista titkosszolgálatoknak a hazai egyházak elleni munkáját meghatározták.
Jezsuita képzés a rendalkotmányban
A Loyolai Szent Ignác által írt Rendalkotmány részletesen bemutatja, hogyan kell felkészíteni a jezsuita növendékeket az apostoli életre. A hivatás egy Istenhez vezető út, a képzés célja pedig az útra bocsátás, az úton járás megtanítása, a folyamatos előrehaladás melletti elköteleződés kialakítása. E kötet azokat a hermeneutikai és egyben gyakorlatorientált alapelveket kutatja, amelyek a Rendalkotmány szövegében tükröződni látszó emberkép és a mai szemléletmódunk közötti szakadék áthidalására szükségesek.
Alternatív vallás - Szcientológia Magyarországon
A kötetből a szcientológia magyarországi jelenlétéről készült első, átfogó vizsgálat eredményeit ismerheti meg az olvasó. A szervezet tagsága körében végzett kérdőíves vizsgálat, a legtekintélyesebb képviselőivel készített interjúk, az elmúlt tíz esztendő rájuk vonatkozó sajtójának bemutatása és elemzése együttesen egyedülálló tárgyszerû és kritikus leírás.
Leírás
"Üljünk le. Helyezkedjünk nyugodt és egyenes testtartásba. Lassan csukjuk be a szemünket. Üljünk kényelmesen, de legyünk figyelmesek. Kezdjünk el mondogatni egyetlen szót, némán, csak magunkban. Tanácsos, hogy a Maranatha kifejezést válasszuk. Miközben mondjuk, hallgassuk is, finoman, de szünet nélkül. Ne gondoljunk semmire, és ne képzeljünk el semmit. Ha gondolatok és képek bukkannak fel bennünk, csak elterelik a figyelmünket a meditációról, ezért ilyenkor mindig térjünk vissza kiválasztott szavunk ismétlésének egyszerű munkájához..."
LAURENCE FREEMAN (1951-) angol bencés szerzetes, John Main tanítványa, a World Community for Christian Meditation szervezet vezetője. Azok közé az új típusú szerzetesi tanítók közé tartozik, akik úgy jelenítik meg a szemlélődő élet és a szemlélődő imádság keresztény formáját, hogy szerte a világban előadásokat és lelkigyakorlatokat tartanak, és kezdeményezéseiket egy kiterjedt nemzetközi szervezet keretében igyekeznek érvényre juttatni.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Laurence Freeman |
Megjelenés | 2019 |
Terjedelem | 190 oldal |
Kötészet | ragasztott, puhatáblás |
ISBN | 9789634146032 |
Fordította | Görföl Tibor |
Sorozat | Lectio Divina |