Hasonló termékek
Az emberi nagyság elemei
Két esszé
Rudolf Kassner annak a múlt század végén induló írónemzedéknek volt egyik jeles képviselője, amelyik olyan nagy humanista szellemeket adott Európának, mint Paul Valéry, André Gide, Rainer Maria Rilke, Thomas Mann, Hermann Hesse, T. S. Eliot…
A magában való dolog fenomenológiája
Egy klasszikus kanti probléma Husserl transzcendentális fenomenológiájának perspektívájából
A könyv a magában való dolog és a láthatólag ennek szinonimájaként használt transzcendentális tárgy azonosításának problémájából kiindulva keresi e fogalmak helyét A tiszta és kritikájának tapasztalatelméletében.
...és... - Struktúra és communitas
A kötet Machiavelliről és Carl Schmittről, a keresztény eszkatológiáról és az individualizmus-kommunitarizmus vitáról szóló írásait ez a kérdéskör, az és kérdésköre fűzi egybe.
A jelenkor kritikája
„…a közönségesség azzal végződik, hogy – mint ahogy a Dalai Láma ürülékét tisztelik – a söpredék első jöttmentjét imádják, vagy saját magukat látják benne imádattal; olyan viszonyulás ez, amely a demokráciában megfelel annak, mintha a monarchiában a császári koronát aukcióra bocsátanák.” Ezeket a sorokat Kierkegaardtól A jelenkor kritikája című műben olvashatjuk.
Hermeneutikai tanulmányok I.
Leírás
Edmund Husserl nem csupán a huszadik századi európai filozófia egyik kiindulópontja, akit alapító gondolkodójaként tisztel a fenomenológia, hanem filozófiája egyike a század legrejtélyesebb életműveinek.
A husserli fenomenológia recepciója és a fenomenológiai mozgalom kreatív hozzájárulása nélkül a huszadik századi kontinentális filozófia szinte elképzelhetetlen. Azonban a Husserl-életmű nagy része ismeretlen volt e recepció számára, sőt az értelmezések már Husserl életében is jelentős különbségeket mutattak. Ezeket a kiaknázatlan lehetőségeket akarjuk kötetünkkel a magyar filozófiai olvasóközönség számára bemutatni, amelyekben Husserl nemcsak ,,utódainak
kortársaként" mutatkozik meg, hanem a filozófiai hagyomány által meghatározott kérdésfeltevésekhez és diszciplínákhoz is szorosan kötődik. Meggyőződésünk szerint ez is alátámasztja, hogy a
fenomenológia a filozófia örökségének és a filozófia célkitűzéseinek folytatója, és nemcsak egy alternatív és produktív, viszont a hagyományos
filozófia művelésével és annak problémáival szakító látásmód összefoglaló neve.
A Husserl és a Logikai vizsgálódások. Ismeretfilozófia és fenomenológiai filozófia (L'Harmattan, Budapest, 2009) című szemelvény- és tanulmánykötet után ismét egy válogatást tart kezében az olvasó, amely ezúttal Husserl eddig magyarul ismeretlen, de filozófiai munkásságának
megértése, értelmezése és recepciója szempontjából megkerülhetetlen szövegeket tartalmaz. A tizenhárom szemelvényt részletes fordítói bevezetők, bibliográfia és az eddig használatos magyar terminológiára is reflektáló Husserl-szótár egészítik ki.
Válogatta, fordította és bevezetőkkel ellátta: Varga Péter András és Zuh Deodáth
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Varga Péter András, Zuh Deodáth (szerk.) |
Megjelenés | 2011 |
Terjedelem | 226 oldal |
Kötészet | ragasztott, puhatáblás |
ISBN | 9789632364261 |
Sorozat | Dasein Könyvek sorozat |