Hasonló termékek
Gazdasági jog
Az elmúlt, alig két évtized alatt hihetetlen változások zajlottak le a jog, elsősorban a a gazdasági jog területén. A korábban csak a háttérben, alapvetően az állam kontrollja alatt működő állami vállalatok közötti kapcsolatokat felváltották a valóságos piacgazdaságot rendező jogszabályok, amelyek sok esetben alig voltak képesek követni a változásokat.
A tőkén túl IV.
Közelítések az átmenet elméletéhez. IV. rész. A tárgyalt témákhoz kapcsolódó tanulmányok
1995-ben jelent meg Londonban és New Yorkban a tőkeviszony és a tőkerendszer velejáró korlátait s meghaladásuknak történelmi lehetőségeit elemző, monumentális, angol nyelvű filozófiai mű, amelyet azóta gyakran a szerző „opus magnumaként” emlegetnek világszerte. Ennek befejező, negyedik része jelenik meg most magyarul.
Tér és közgazdaságtan
A kötet a tér közgazdaságtani szerepének elméleti, módszertani és elmélettörténeti kérdéseit tárgyalja.
Alapjövedelem
Az alapjövedelem (vagy demogrant2) olyan jövedelem, amelyet egy politikai közösség valamennyi tagja számára egyéni alapon biztosít, anyagi helyzettől függetlenül és munkakötelezettség nélkül. Jelen tanulmány az eddig felmerült, különféle alapjövedelem-javaslatokat és ezek egyéb, hasonló gondolatokhoz való viszonyát foglalja össze; egységes formába önti az alapjövedelem mint a szegénység és munkanélküliség elleni küzdelemre egyaránt alkalmas stratégia alapgondolatát; megvizsgálja, hogy finanszírozható-e, és ha igen, hogyan, majd felsorakoztatja az északi és déli féltekén a bevezetéséért tett, legígéretesebb lépéseket.
Civil gazdaság
Hatékonyság, méltányosság és köz-jóllét
A Civil gazdaságban újra felfedezhetjük a gazdasági gondolkodásmód egy olyan hagyományát, amely már-már elveszett, és amely most – hála Bruninak és Zamagninak – nagy segítségünkre lehet abban, hogy a körülöttünk zajló válságok közepette újragondoljuk a gazdaságtant.
Technomenedzsment
A tudásalapú társadalomban és gazdaságban a technológiamenedzsment kulcsszerepet játszik azzal, hogy a vállalatok versenyképességének, illetve bármilyen szervezet sikeres működésének szolgálatába állítja a technológiát, hasznosítva mind a tudomány eredményeit, mind pedig a tudományosan még magyarázatra szoruló, de a gyakorlatban bevált tapasztalatokat.
Leírás
Ebben a könyvben Immanuel Wallerstein tömör és érthető bevezetőt nyújt a világrendszer-elméletbe, amelyet közel négy évtizede ő maga hozott létre, a modern világ történetének és fejlődésének megértéséhez. A világrendszer-elmélet mára széles körben alkalmazott módszerré vált a történeti társadalomtudományok területén és gyakori hivatkozási ponttá a globalizációval kapcsolatos vitákban. Wallerstein most először mutatja be egyetlen kötetben a világrendszer- elméletet, egyben a modern világrendszer működéséről, a rá jellemző tudásstruktúrákról és várható jövőjéről is érthető áttekintést adva. A könyvben a szerző bemutatja a teória meghatározó jegyeit: a globális összefüggésekre való koncentrálást a nemzetállami megközelítés helyett, a történelmi folyamatok hosszabb periódusokon való végigkísérésének szükségességét és az unidiszciplináris megközelítést, amely több, általában elkülönülve működő tudomány (történelemtudomány, közgazdaságtan, szociológia,politikatudomány) módszereit is alkalmazza. Az elmélet szerint a világrendszert integrált társadalmi valóságként kell fölfogni,
amelyben nemzetállamok, cégek, háztartások, osztályok és a legkülönbözőbb identitáscsoportok kapcsolódnak össze.
A könyv diákoknak, társadalomtudósoknak és nem szakmabeli érdeklődő olvasóknak egyaránt ajánlható, belőle első kézből kapható teljes áttekintés napjaink társadalomtudományának egyik meghatározó paradigmájáról.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Immanuel Wallerstein |
Megjelenés | 2010 |
Terjedelem | 222 oldal |
Kötészet | ragasztott, puhatáblás |
ISBN | 9789632362830 |
Fordította | Koltai Mihály Bence |
Sorozat | Eszmélet Kiskönyvtár sorozat |