Hasonló termékek
Élettörténet, sorsesemény, önazonosság
"A filozófia sajátossága számomra abban áll, hogy az életet a világon belül helyezi el és a világegész összefüggésében tárgyalja. Így egyrészt gondolkodik, elmélkedik az életről, másrészt azonban az életet a világegész összefüggésében látja." - Ezek a szavak Tengelyi László - az egyik legnagyobb nemzetközi hatású, idő előtt eltávozott kortárs magyar filozófus - életműve foglalatának is tekinthetők.
Mi rejtve volt a világ teremtésétől fogva
Girard könyve olyanok számára ajánlható, akik hajlandóak ízeire szedni a már ismert világot, benne önmagukat, aztán egy új illetve nagyon is régi: a szakrálisat is tartalmazó rendbe összerakni.
Konzervatív arcképek
Mi a konzervativizmus? Általános világszemlélet vagy meghatározott ideológia? Természetes mentalitás vagy politikai mozgalom? Örök emberi vagy újkori jelenség? Ellenforradalmi, forradalmi vagy forradalomellenes felfogás? A régi rend vagy a fennálló, vagy jövendő berendezkedés híve? S milyen társadalmi, erkölcsi és politikai tanok fűződnek a nevéhez? Ezek a kérdések minduntalan fölvetődnek, amikor a konzervativizmusról szó esik napjaink eszmecseréiben, szakmai vitáiban és közéleti harcaiban.
Filozófia, történet, értelmezés - I. kötet
Hermeneutikai tanulmányok (2000–2020)
A könyv egy 4 kötetből álló gyűjteményes kiadás első darabja.
Filozófia, történet, értelmezés - II. kötet
Hermeneutikai tanulmányok (2000–2020)
Jelen tanulmánygyűjtemény a szerző javarészt két évtized alatt született - itthon és külföldön megjelent - hermeneutikai írásaiból közöl válogatást.
Leírás
Mi a valóság? Mi az ember?
Hogyan hat a valóság az emberre? És az ember a valóságra?
Mi az információ? Mi a figyelem? Mi az érzés? Mi a tudat? Mi az értelem?
És hogy lehet mindezt egy mindent magában foglaló rendszerben leírni?
Török-Szabó Balázs második könyve arra tesz kísérletet, hogy válaszokat találjon ezekre a kérdésekre. Olyan kérdésekre, melyek minden ember életében jelen vannak, mindenkit foglalkoztatnak – így a válaszok is mindenkiről és mindenkinek szólnak.
A könyv ismereteket ad az emberről, a valóságról és a kettő közötti kapcsolatról. Tisztán és érthetően, ugyanakkor teljesen egyedi szemszögből vizsgál olyan fogalmakat, mint az érzés, a döntés, a figyelem, az akarat, a fejlődés vagy az alkotás, és mutat be folyamatokat a tudat kialakulásától az értelem működéséig. Egy izgalmas, állandóan változó, folyamatosan mozgó rendszert mutat be részletesen, tudományosan, és ami még fontosabb: összefüggéseiben.
Amellett, hogy ismeretet ad, sokkal többre is lehetőséget teremt. Lehetőséget ad a megértésre: arra, hogy az Olvasó megértse önmaga és a valóság működését. Arra, hogy átültesse a megértett elméletet a gyakorlatba. Arra, hogy megváltoztassa azt a nézőpontot, ahonnan és ahogyan a valóságra és benne önmagára tekint. És arra, hogy tudatosan változtasson – önmagán és a valóságon egyaránt.
A teoretika az egyént vizsgálja, az emberről szól, az embernek szól.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Török-Szabó Balázs |
Megjelenés | 2017 |
Terjedelem | 416 oldal |
Kötészet | ragasztott, puhatáblás |
ISBN | 978 963 414 301 7 |
Sorozat | Fontanus Könyvek sorozat |