Hasonló termékek
Ezerszemű filmhíradó
A híradóműfaj kutatása a történettudomány, a kommunikációelmélet és az esztétika határterületén helyezkedik el, és számos résztémára bontható. A filmhíradó a két világháború közötti Magyarország új tömegkommunikációs eszköze, amely nem csak az információközlés, de a befolyásolás lehetőségeit is kibővíti, mert a szerkesztők - az események dokumentálásán túl - a közönség identitásának formálására is törekednek.
Barkácsolt életutak, szekvenciális(rendszer)igények
Az elmúlt évtizedek gazdasági és társadalmi változásai az életkor meghatározását jelentosen befolyásoló kettős folyamatot indukáltak, a
biológiai érés korábbra tevődött, a társadalmi érés pedig kitolódott. Ezek a folyamatok magukkal hozták azt is, hogy megindult a gyermek- és
ifjúkor eltérő problémáinak, szükségleteinek megismerésére, rendszerbe foglalására irányuló tevékenység is.
A konvergens televíziózás
Csigó Péter könyve vitán felül a kortárs médiakutatás kiemelkedő teljesítménye, amely segít mindazoknak megérteni az új média világát, akik eddig csak élvezték, vagy épp elszenvedték azt.
A mai magyar társadalom
A Balassi Intézet két oktatójának most megjelenő tankönyve elsősorban az Intézet komplex magyar nyelvi-hungarológiai és magyarságismereti képzésében részt vevő hallgatói számára íródott. Ennek megfelelően a kötet tartalmában, szerkesztési elveiben, nyelvi megformálásában és kiegészítő részeiben (kislexikon, szótár, kulcsfogalmak jegyzéke stb.) eltér a magyar tankönyvek többségétől.
Az orangután szorításában
Találkozunk ebben a könyvben rendőrökkel, akik a kihalt éjszakai országúton a Ladájában ládába zárt hiúzokat szállító állatorvost igazoltatják, graffitizésért megkorbácsolt amerikai fiatallal, komondor nagyságú oroszlánokkal, és embert ölni képes madarakkal is. A szerző állatorvos, aki munkája révén Új-Zélandtól Dél-Amerikáig a világ számos országában járt. Könyvében az események sodrásának visszaadására törekszik, bemutatja az egzotikus színhelyeket, állatokat. Bepillanthatunk egy thai családapa és két felesége életébe éppúgy, mint egy új-zélandi kenguruexportőr mindennapjaiba. A könyv élvezetes olvasmány lehet állatkedvelő felnőtteknek és kalandvágyó ifjaknak egyaránt.
Leírás
A 19. század közepén kialakuló és máig érvényes lakáskérdésnek két probléma állt a középpontjában: hogyan lehet megfelelő otthont elfogadható áron az emberek rendelkezésére bocsátani, illetve milyen életformát, milyen életstílust hozzanak létre, támogassanak a felépülő lakások?
A könyv azt vizsgálja, hogy a hosszú ötvenes évek magyarországi sztálinizmusa milyen válaszokat adott ezekre a dilemmákra és hogy a válaszokból felsejlő "szocialista életmód" mennyiben befolyásolta az emberek hétköznapjait.
KELLER MÁRKUS PhD, történész, szociológus; az Országos Széchényi Könyvtár 1956-os Intézetének tudományos munkatársa és az ELTE TÁTK Történeti Szociológiai Tanszékének docense. Kötetei és tanulmányai jelentek meg a 19-20. századi társadalomtörténet, az összehasonlító történetírás módszertana, az 1956-os forradalom és lakhatás témakörében.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Keller Márkus |
Megjelenés | 2018 |
Terjedelem | 252 oldal |
Kötészet | ragasztókötött, puhatáblás |
ISBN | 978-963-414-344-4 |