Hasonló termékek
Alapjövedelem
Az alapjövedelem (vagy demogrant2) olyan jövedelem, amelyet egy politikai közösség valamennyi tagja számára egyéni alapon biztosít, anyagi helyzettől függetlenül és munkakötelezettség nélkül. Jelen tanulmány az eddig felmerült, különféle alapjövedelem-javaslatokat és ezek egyéb, hasonló gondolatokhoz való viszonyát foglalja össze; egységes formába önti az alapjövedelem mint a szegénység és munkanélküliség elleni küzdelemre egyaránt alkalmas stratégia alapgondolatát; megvizsgálja, hogy finanszírozható-e, és ha igen, hogyan, majd felsorakoztatja az északi és déli féltekén a bevezetéséért tett, legígéretesebb lépéseket.
Technomenedzsment
A tudásalapú társadalomban és gazdaságban a technológiamenedzsment kulcsszerepet játszik azzal, hogy a vállalatok versenyképességének, illetve bármilyen szervezet sikeres működésének szolgálatába állítja a technológiát, hasznosítva mind a tudomány eredményeit, mind pedig a tudományosan még magyarázatra szoruló, de a gyakorlatban bevált tapasztalatokat.
Civil gazdaság
Hatékonyság, méltányosság és köz-jóllét
A Civil gazdaságban újra felfedezhetjük a gazdasági gondolkodásmód egy olyan hagyományát, amely már-már elveszett, és amely most – hála Bruninak és Zamagninak – nagy segítségünkre lehet abban, hogy a körülöttünk zajló válságok közepette újragondoljuk a gazdaságtant.
Gazdasági jog
Az elmúlt, alig két évtized alatt hihetetlen változások zajlottak le a jog, elsősorban a a gazdasági jog területén. A korábban csak a háttérben, alapvetően az állam kontrollja alatt működő állami vállalatok közötti kapcsolatokat felváltották a valóságos piacgazdaságot rendező jogszabályok, amelyek sok esetben alig voltak képesek követni a változásokat.
Bevezetés a nemzetközi intézmények és szervezetek világába
A Bevezetés a nemzetközi intézmények és szervezetek világába című tankönyv legfőbb célkitűzése, hogy segítségével megismerhető és megérthető legyen a nemzetközi szervezetek és intézmények bonyolult rendszere.
A tőkén túl IV.
Közelítések az átmenet elméletéhez. IV. rész. A tárgyalt témákhoz kapcsolódó tanulmányok
1995-ben jelent meg Londonban és New Yorkban a tőkeviszony és a tőkerendszer velejáró korlátait s meghaladásuknak történelmi lehetőségeit elemző, monumentális, angol nyelvű filozófiai mű, amelyet azóta gyakran a szerző „opus magnumaként” emlegetnek világszerte. Ennek befejező, negyedik része jelenik meg most magyarul.
Leírás
Platón Európa-programja szerint az igazságos állam feltétele, hogy minden egyes polgárnak csak azt a munkamegosztási helyet szabad elfoglalnia, amelyre „természete születésénél fogva a legalkalmasabb”.
A T. Olvasó kezében tartott kötet minden fejezete a „platóni idea” fényében keresi a magyar emberitőke-állomány szétzilálódásának okait, s az újrarendeződés lehetőségének feltételeit. Ez az alapállás vezette a szerzőket több régi-új jelenség középpontba állításához: az életvilág, az ép családok megkülönböztetett gazdasági szerepének kiemeléséhez, a gazdasági növekedéstől a jólét felé vezető pálya egyengetéséhez,a liberalizált oktatás-nevelés csapdáinak megvilágításához,a parttalan innováció veszélyeinek bemutatásához,a társadalmi-gazdasági folyamatok időigényének, ciklikusságának leírásához (a könyv legfontosabb üzenetéről van szó), a jövő lehetséges eseményterének vázolásához.
A kötet nem egyetlen „kősziklából faragott”. Hosszú, válságos, zaklatott évtizedek alatt gyűjtötték össze a szerzők azokat a kisebb-nagyobb „köveket”, amelyekből munkájuk összeállt.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Somogyi Ferenc |
Megjelenés | 2011 |
Terjedelem | 306 oldal |
Kötészet | Ragasztott papírkötés |
ISBN | 9789632364483 |