Hasonló termékek
Vita Európáról
A könyv igazi filozófiai csemegének számít, amelyben a két markáns gondolkodó - a filozófus Jean-Marc Ferry, a Brüsszeli Szabadegyetem politikai filozófia professzora és az Esprit volt főszerkesztője, az esszéíró Paul Thibaud - fejti ki markánsan eltérő álláspontját az állam és a szuverentás kérdéséről, nemzetek sorsáról, a posztnemzeti identitásról és az Európai Unió jövőjéről a Maastrichti Szerződés tükrében.
Fideszvalóság
A Fidesz a magyar politikai élet egyik legfontosabb szerveződése, a rendszerváltozás utáni magyar történelem egyik meghatározó politikai ereje, s már csak ezért is vizsgálatra érdemes. A kötet tizenegy tanulmánya ezzel a feladattal igyekszik megbirkózni, döntően az 1998 és 2002 közötti időszak eseményeit állítva a diszkurzív politikatudományi vizsgálat fókuszába. A nagyrészt fiatalokból álló szerzői gárda tagjai nem szeretik és nem utálják a pártot, egyszerűen kíváncsiak rá. A kötet a Posztmodern politológiák sorozat része.
A diszkurzív politikatudomány alapjai
Ha arra vagyunk kíváncsiak, mi a politika, akkor nemigen mondhatjuk, hogy valósága függetleníthető az értelemadástól és az értelemfejtéstől, a nyilvános megnyilatkozás sokféle formájától. Minden politikai jelenség úgy keletkezik és hal el, hogy a politizáló ember valamilyen értelmet hoz létre és ejt el, valaminek valamilyen jelentést és jelentőséget tulajdonít: beszélve cselekszik és cselekedve beszél, természetesen bizonyos szabályokat követve.
Politikai kampánykommunikáció elméletben és gyakorlatban
A kampányolás a politika talán legizgalmasabb területe. Manapság egy-egy kampány egészen áthatja az emberek mindennapjait a politikusok folyamatos médiaszereplésén, a reklámokon, az állandó kampányhíradáson és a legújabb kampányeszközökön keresztül. A kampányolás a kezdetekhez képest rengeteget változott, ráadásul a fejlődés az ezredforduló előtt robbanásszerűen felgyorsult.
Távolabb a médiától. 2004-es kampányok vizsgálata
Manapság szerte a demokráciákban a kampányok mind nagyobb része a médián kívül zajlik. Bár a politikus jelenléte a televízióban továbbra is átható, a kampányfőnökök egyre nagyobb figyelmet fordítanak a helyi kapmányolásra és mindazokra az eszközökre, például a kampánylevelekre, vagy a politikusi telefonhívásokra, amelyekkel a médiát megkerülve érhetik el a választót.
Bevezetés a geopolitikába
Ismerősök és barátok gyakran kérdezik, mi az a csodabogár, amit geopolitikának hívnak, és ezt annál inkább teszik, mivel a társadalomtudományok eme újszülöttje igen divatos lett. Az első válaszom eléggé egyszerű. A geopolitikát mindenki ismeri, ha az éjszaka történéseire gondol: kinek mennyi helye van az ágyban, és milyenek a közös takaróért vívott éjszakai csaták. De a szomszédokkal való viszony is szép geopolitikai kérdéseket vet fel, ahol a kerítés pontos elhelyezkedése, a gyerekek viselkedése, vagy a kerítésen átlógó gallyak fontos tényezők lehetnek. Városainkban a gazdagok más területet foglalnak el és máshol laknak, mint a szegények, akik időnként fellázadnak. Végül ki ne ismerné a történelemben oly gyakori háborúkat, melyeket területekért és új határokért folytattak, vagy a szellemi-vallási befolyásért vívott küzdelmeket.
Leírás
Honnan indult el az ország huszonöt éve? Hová jutott 2014-re? Sándor Iván könyve történelmi-politikai-kulturális-irodalmi látlelet az elmúlt negyedszázadról.
1988 végén úgy éreztem: nagy változások érlelődnek. A nyomukba szegődtem, naplóírásba kezdtem. A regénymunka mellett három éven át követni próbáltam az ország változásait, Európa forrongásait. Havonta tettem közzé írásaimat a Forrás folyóiratban, s évenként megjelent annak a három esztendőnek az eseménytörténete a Vízkereszttől Karácsonyig, a Félelem? Remény? és a Karnevál harmadik napja című köteteimben. A Kiadó némi rövidítéssel most egy kötetbe gyűjtötte az írásokat.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Sándor Iván |
Megjelenés | 2014 |
Terjedelem | 288 oldal |
Kötészet | puhatáblás |
ISBN | 9789632368412 |