Hasonló termékek
Jakab, az Úr testvére. Jakab az ősgyülekezet és az ősegyház kontextusában
Galsi Árpád könyve hézagpótló a hazai tudományos életben, ugyanakkor a nemzetközi kutatás viszonylatában is újat hoz azáltal, hogy újszövetségi teológiai szempontból kívánja újragondolni Jakab szerepét. Emellett a szerző nem titkolt szándéka, hogy előmozdítsa a Szentírás jobb megértését és megélését.
A ferences regula. Korai és mai értelmezések
A regula arra hív minket, akárcsak az előző nemzedékek testvéreit, hogy kezdjünk párbeszédet vele. A találkozás feltételei ugyanazok, mint minden párbeszédben: meg kell nyílni a másik felé, tiszteletben kell tartani különböző voltát, ugyanakkor meg kell próbálni megérteni a szándékait.
Hárfa és lant ébredése
"A Zsoltárok könyve teológiáját sokféleképpen lehet leírni. Az itt bemutatott tanulmányok nem szisztematikusak és nem érvekre alapozott teológiát fejtenek ki. Bízom azonban abban, hogy hozzájárulhatnak egy új, egységesebb, integráltabb teológiai érzékenység kialakításához a Zsoltárok könyve olvasásában. Ez a kötet nem létezik olasz nyelven, kizárólag magyarul jelenik meg. Hogy megszülethetett, az Szabó Miklós Xavér, Szatmári Györgyi és tanítványaik türelmének és szorgalmának köszönhető, akikkel a Sapientia Szerzetesi Hittudományi Főiskola Bibliatudomány Tanszékén dolgoznak. Nekik és minden jóakaratú magyar nyelvű olvasónak szívbéli köszönetemet fejezem ki."
Az Ószövetség regénye
Sugárutak és zsákutcák a kutatástörténetben
Régebbi kutatástörténeti munkákkal összevetve föltűnhet a figyelmes Olvasónak, hogy mindenki lényegesen nagyobb figyelmet szentelt a közelmúlt kutatásának, mint jelen kis kötetünk. Ha ebben más kutatástörténetet nem követtünk, annak egyszerű oka van: talán soha nem volt ennyire bizonytalan a jövő kutatásának alakulása, talán soha nem voltak ennyire megkérdőjelezve a kutatás alapvető modelljei, talán soha nem tűnt távolabbinak egy lehetséges konszenzus, mint éppen ma.
Leírás
Hol találkozhat a modern nyugati ember Istennel ebben a felgyorsult és technológiavezérelt világban? Az ortodox gyökerekkel rendelkező, később katolizált szerzőnő szerint a válasz erre a kérdésre nagyon egyszerű: nem máshol, mint a pusztinyában. Az orosz kereszténységben régóta élő hagyomány szerint egyes nők és férfiak Istentől indíttatva eldugott, kis erdei házakba, pusztinyákba vonultak el, hogy a csöndben, a magányban, az imádságban az önkiüresítés és engesztelés gyakorlása által a Háromszemélyű Egyistennel találkozhassanak. Catherine Doherty, ez a már-már kortárs misztikusnak mondható világi nő személyes pusztinya-tapasztalatát ülteti át termékeny módon a kortárs nyugati keresztény lelkiségbe. Ez a könyv az általa alapított világi krisztushívőkből álló közösség spirituális vezérgondolatait foglalja össze, s a hétköznapi, Istenre szomjas olvasó számára is számos kincset tartogat. A műben előre haladva a radikálisan egyszerű, magányos, csöndes elvonulás bárki számára elérhető tapasztalata mellett egyre tisztábban feltárul egy belső, rejtettebb pusztaság, a szív pusztinyája, ahol a szerető és szabadító Isten szava létünk legmélyéig hatoló módon szólít meg bennünket.
CATHERINE DE HUECK DOHERTY (1896-1985) az első édesanya és az első női szerző a Lectio Divina-sorozatban. Oroszországban született. Buzgó hite egy mélyen keresztény otthon talajából táplálkozott. Orosz örökségének kincseit magával vitte az igazságra és értelemre éhes nyugati kultúrába. Catherine gyakran félreértések és meghurcoltatások közepette élt, és fáradhatatlanul dolgozott a városok szegényei között, mielőtt megalapította volna a Madonna Háza Apostoli Szolgálatot a kanadai Combermere-ben.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Catherine de Hueck Doherty |
Megjelenés | 2022 |
Terjedelem | 234 oldal |
Kötészet | ragasztott, puhatáblás |
ISBN | 9789634149200 |
Sorozat | Lectio Divina |