Hasonló termékek
Véleményformálók
Hogyan lesz valakiből híres és tekintélyes értelmiségi véleményformáló? A kötet erre a kérdésre keresi a választ a nemzetközi szakirodalomhoz kapcsolódó új elméleti modell és egy arra épülő empirikus kutatás segítségével.
Sport, politika és történelem
A politika által természetellenessé és eszközzé vált sport lehet-e a béke és a társadalmi és politikai integráció eszköze Európában?
2014. március 21-22-én a fehérvárcsurgói Károlyi Kastélyban az Európa Tanács főtitkára, Thorbjørn Jagland úr fővédnöksége alatt rendezik „A sport, a politika és a történelem” című nemzetközi konferenciát.
Politika és diskurzus
Szabó Márton politikafilozófiai invenciója
Politikai kampánykommunikáció elméletben és gyakorlatban
A kampányolás a politika talán legizgalmasabb területe. Manapság egy-egy kampány egészen áthatja az emberek mindennapjait a politikusok folyamatos médiaszereplésén, a reklámokon, az állandó kampányhíradáson és a legújabb kampányeszközökön keresztül. A kampányolás a kezdetekhez képest rengeteget változott, ráadásul a fejlődés az ezredforduló előtt robbanásszerűen felgyorsult.
Távolabb a médiától. 2004-es kampányok vizsgálata
Manapság szerte a demokráciákban a kampányok mind nagyobb része a médián kívül zajlik. Bár a politikus jelenléte a televízióban továbbra is átható, a kampányfőnökök egyre nagyobb figyelmet fordítanak a helyi kapmányolásra és mindazokra az eszközökre, például a kampánylevelekre, vagy a politikusi telefonhívásokra, amelyekkel a médiát megkerülve érhetik el a választót.
Bevezetés a geopolitikába
Ismerősök és barátok gyakran kérdezik, mi az a csodabogár, amit geopolitikának hívnak, és ezt annál inkább teszik, mivel a társadalomtudományok eme újszülöttje igen divatos lett. Az első válaszom eléggé egyszerű. A geopolitikát mindenki ismeri, ha az éjszaka történéseire gondol: kinek mennyi helye van az ágyban, és milyenek a közös takaróért vívott éjszakai csaták. De a szomszédokkal való viszony is szép geopolitikai kérdéseket vet fel, ahol a kerítés pontos elhelyezkedése, a gyerekek viselkedése, vagy a kerítésen átlógó gallyak fontos tényezők lehetnek. Városainkban a gazdagok más területet foglalnak el és máshol laknak, mint a szegények, akik időnként fellázadnak. Végül ki ne ismerné a történelemben oly gyakori háborúkat, melyeket területekért és új határokért folytattak, vagy a szellemi-vallási befolyásért vívott küzdelmeket.
Leírás
„Péterfi Gábor rendkívül alapos, jelentős forrásbázison nyugvó, nagy szakirodalmat megmozgató munkája „harag és részrehajlás” nélkül született. A szerző kevésbé érzelmi, inkább tudományos kérdésként kezeli témáját.Történészhez méltón nem kultuszt kíván építeni, s nem kultuszt kíván rombolni munkájával, hanem „csak” politikai nézeteket, eszméket rekonstruálni. A szerző ismereteinek mélységét, problémaérzékenységét, szakmai nyitottságát jól jellemzi, hogy a harmadik út története kapcsán egészen Szelényi Iván: Harmadik út? Polgárosodás a vidéki
Magyarországon című kötetéig jut el.”
(Sipos Balázs (Phd) történész, egyetemi adjunktus)
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Péterfi Gábor |
Megjelenés | 2011 |
Terjedelem | 260 oldal |
Kötészet | ragasztott, puhatáblás |
ISBN | 9789632364124 |