Hasonló termékek
Partik, drogok, ártalomcsökkentés
A táncos-zenés szórakozáshoz kapcsolódó szerhasználat kiemelkedő területét jelenti a legális és illegális szerhasználati formáknak. Bár kezdetben csak a rendőrségi jelentésekből és a média híradásaiból hallhattunk erről a színtérről, a tudományos kutatások is hamar megindultak. Az ártalomcsökkentés a drogfogyasztás biztonságosabbá tételéhez, a közösség kialakításához szükséges eszköz: illeszkedve a droghasználat és közösség, droghasználat és élmény- vagy szenvedélykeresés kontextusba. A kötetben a partikkal kapcsolatba kerülő fiatalok és szakemberek nézőpontjából igyekszünk bemutatni a parti-szcéna és a szerhasználat kapcsolatát.
A drogprevenciós gyakorlat megismerése
A budapesti drogprevenciós programok felmérése és értékelése
A szerzők 2001 tavaszán kutatást végeztek a budapesti drogprevenciós programok feltárása és értékelése céljából. E kötetben a kutatás tapasztalatait adják közre.
Using interpretative phenomenological analisys
Szilvia Kassai has a doctoral degree in clinical psychology and addiction from Eövös Loránd University. Her research interests include recovery processes; what does recovery mean to a person who is in recovery from addiction or psychiatric disorder. She is also engaged in utilizing qualitative methodsin psychology research.
Addiktológiai problémák Magyarországon II.
Helyzetkép a lakossági kutatások tükrében II.
Viselkedési addikciók
Keresztúton
A Keresztúton történetei szenvedélybetegségekkel és mentális zavarokkal küzdő, különböző életkorú és szociokulturális hátterű szereplők mindennapjaival foglalkoznak.
Út a túléléshez. Nyílt színi droghasználat és "belövőszobák" Budapesten
Az ártalomcsökkentéssel kapcsolatos megfontolások
A tanulmánykötetben elsősorban a budapesti injekciós droghasználatokról szólunk. Kiemelten tárgyaljuk a nyílt drogszcéna kialakulását, amely Budapest egyik kerületében jól láthatóan jelen van, a kapcsolódó illegális „belövőszobákkal” együtt. A nyílt színi tömeges droghasználatról a honi drogpolitika csak most kezdi kialakítani az álláspontját.
Leírás
Az iskola az intézményes szocializáció kitüntetett terepe, az értékek, a gondolkodásmódok elsajátítása, alakítása szempontjából érzékeny fejlődési periódusban lévő populáció nagyarányú elérését biztosító színtér. Az iskolás évek a különböző, egészséget veszélyeztető magatartásmódok – alkoholfogyasztás, dohányzás, droghasználat – megjelenése szempontjából is kitüntetett periódust jelentenek. Nem véletlen tehát, hogy az Európa-szerte működő drogprevenciós programok nagy része az iskoláskorú populációra irányul, illetve az iskolai színtéren jelenik meg.
Hazánkban is az iskola a legnépszerűbb terepe a prevenciós aktivitásoknak. Az utóbbi évtizedben egyre nagyobb igény fogalmazódott meg a különböző beavatkozások, így a prevenciós tevékenység értékelésével kapcsolatban is. A programok értékelésével és értelmezésével kapcsolatos információk a prevenciós beavatkozások minden szereplője számára fontosak: segítik a felhasználók programok közötti eligazodását; fontosak a szakmapolitikával foglalkozóknak az egészségpolitikai beavatkozások tervezése során; nélkülözhetetlenek programgazdák számára a programok fejlesztésére irányuló döntések meghozatalában. De a programértékelés végső haszonélvezői leginkább azok a diákok, akikre a beavatkozások irányulnak, hiszen az értékelő munka végső célja a prevenciós tevékenység hatékonyságának javítása. Mindezeket kívánja szolgálni a Budapesti Corvinus Egyetem Viselkedéskutató Központja vezetésével az iskolai prevenciós beavatkozások megismerését célul kitűző, utóbbi években készült kutatások eredményeiből összeállított eme válogatás.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Paksi Borbála, Demetrovics Zsolt |
Megjelenés | 2011 |
Terjedelem | 338 oldal |
Kötészet | ragasztott, puhatáblás |
ISBN | 9789632363547 |
Sorozat | Kutatások NDI szakmai forrás sorozat |