Hasonló termékek
Közösségi projekt
…hogy találkozzunk és közösségben legyünk egymással.
Az itt közölt közösségi projekt egy olyan módszer és eszköz, amely a mindennapi tapasztalatot alapul vévén segít megélnünk és építenünk a testvéri közösséget a kommunió jellegű találkozáson keresztül.
Mit jelent hinni?
Bernhard Welte (1906-1983) Martin Heidegger tanítványa és barátja, a vallásfilozófia professzora a freiburgi egyetemen, a 20. századi megújuló katolikus filozófia egyik legérzékenyebb alakja, aki szakfilozófiai értekezésein kívül gyakran kamatoztatta didaktikai képességeit a szélesebb olvasóközönséghez szóló rövidebb összefoglalásokban is.
Isten gazdagsága
A kereszténység szentháromsági istenképe
A kereszténység legbelsőbb titkának tekintett Szentháromságra irányuló hívő reflexió meglepő módon csak az elmúlt évtizedekben került a teológiai érdeklődés homlokterébe. A mára kialakult számos különböző szentháromságtani elmélet azonban hiányérzetet is kelt: az egyházi dogma türelmes, higgadt, elmélkedő megértési kísérletei híján a hívő tudat egyre nehezebben tud eligazodni a bonyolult elgondolások között. Bertram Stubenrauch bibliai alapú esszéje pontosan ilyen türelmes gondolatmenettel szolgál, sőt a konkrét életet, a konkrét egyházi létezést előtérbe állító könyvében önálló megértési javaslatokat is kidolgoz.
Nem írnokok, hanem írástudók
A vállalkozás, hogy egy karcsú kötetben mutassuk be a szinoptikus evangéliumokat (Máté, Márk és Lukács evangéliuma), vakmerőség. Szükségképpen esetlegessé teszi a részletezett szempontok kiválasztását, töredékessé taglalásukat. A Lectio Divina sorozat kilencedik kötete tájékozódási pontokat akar kijelölni, hogy segítségükkel közelebb kerülhessen az olvasó a Szentírás hitrről valló és életre vezető szavához.
Assisi Szent Ferenc útja
E rövid összefoglaló Assisi Szent Ferenc lelki tapasztalatát műveiből kiindulva mutatja be, három fő témát véve alapul: az Úr Lelkének birtoklását, a tulajdon nélküli életet, valamint a viszonzásra törekvést. Assisi Szent Ferenc írásainak alaposabb megismerése során kiderül, hogy minden intelem, szabály, ima valamilyen módon ezzel a három fő gondolattal függ össze. Ferenc tapasztalatában ezek központi elemek, így alapvetőnek kell lenniük minden lelkiség számára, amely valóban ferencesnek vallja magát.
A hit megütköztető igazsága
Joseph Ratzinger teológiájának körvonalai
A kötet Joseph Ratzinger, a 2005 áprilisában pápává választott XVI. Benedek gondolkodását mutatja be néhány alapvető – magyarul először itt megjelenő – tanulmányán keresztül. Az elmúlt tíz év tanulmányaiból válogató szerkesztők előszavukban átfogóan bemutatják a teológus Ratzingert, és minden írást magyarázó kommentárokkal látnak el.
Leírás
A Pápai Református Teológiai Akadémia Horizontok konferenciasorozata egy együttgondolkodási folyamat kikristályosodási pontja. A teológia tudománya önmagában hordozza a hit végső bizonyosságának és az emberi szavak esetlegességének feszültségét. Gyakorta elhangzik egyházi körökben is az ítélet: elmélet helyett gyakorlatot: az elválasztó hit helyett egyesítő szeretetet. Jelen kötet szerzőit az a meggyőződés mozgatja, hogy a teológia az elmélet és a gyakorlat - a keresztyén élet pedig a hit és a szeretet egységében valósul meg. Az együtt megkezdett út célja az, hogy egy-egy közös kérdés tárgyalása közben valami felderengjen az összetett teológiai tudomány egységéből. Jelen kötet az első lábnyom ezen az úton, amelyet reménységünk szerint sok hasonló követ, hogy mindinkább megvalósulhasson közös célkitűzésünk.
Paraméterek
Szerkesztő(k) | Ódor Balázs, Xeravits Géza |
Megjelenés | 2005 |
Terjedelem | |
Kötészet | ragasztott, puhatáblás |
ISBN | 963-9457-94-9 |