Hasonló termékek
Partik, drogok, ártalomcsökkentés
A táncos-zenés szórakozáshoz kapcsolódó szerhasználat kiemelkedő területét jelenti a legális és illegális szerhasználati formáknak. Bár kezdetben csak a rendőrségi jelentésekből és a média híradásaiból hallhattunk erről a színtérről, a tudományos kutatások is hamar megindultak. Az ártalomcsökkentés a drogfogyasztás biztonságosabbá tételéhez, a közösség kialakításához szükséges eszköz: illeszkedve a droghasználat és közösség, droghasználat és élmény- vagy szenvedélykeresés kontextusba. A kötetben a partikkal kapcsolatba kerülő fiatalok és szakemberek nézőpontjából igyekszünk bemutatni a parti-szcéna és a szerhasználat kapcsolatát.
A drogprevenciós gyakorlat megismerése
A budapesti drogprevenciós programok felmérése és értékelése
A szerzők 2001 tavaszán kutatást végeztek a budapesti drogprevenciós programok feltárása és értékelése céljából. E kötetben a kutatás tapasztalatait adják közre.
Út a túléléshez. Nyílt színi droghasználat és "belövőszobák" Budapesten
Az ártalomcsökkentéssel kapcsolatos megfontolások
A tanulmánykötetben elsősorban a budapesti injekciós droghasználatokról szólunk. Kiemelten tárgyaljuk a nyílt drogszcéna kialakulását, amely Budapest egyik kerületében jól láthatóan jelen van, a kapcsolódó illegális „belövőszobákkal” együtt. A nyílt színi tömeges droghasználatról a honi drogpolitika csak most kezdi kialakítani az álláspontját.
Using interpretative phenomenological analisys
Szilvia Kassai has a doctoral degree in clinical psychology and addiction from Eövös Loránd University. Her research interests include recovery processes; what does recovery mean to a person who is in recovery from addiction or psychiatric disorder. She is also engaged in utilizing qualitative methodsin psychology research.
Addiktológiai problémák Magyarországon II.
Helyzetkép a lakossági kutatások tükrében II.
Viselkedési addikciók
Keresztúton
A Keresztúton történetei szenvedélybetegségekkel és mentális zavarokkal küzdő, különböző életkorú és szociokulturális hátterű szereplők mindennapjaival foglalkoznak.
Leírás
A kötet a serdülők világába, életmódjába, egészséggel kapcsolatos szokásaiba kalauzolja az olvasót az Iskoláskorú Gyermekek Egészségmagatartása (Health Behaviour in Schoolaged Children) nemzetközi együttműködésben megvalósuló kutatás rendszeresen megjelenő, esedékes nemzeti jelentésén keresztül. A kutatás 1985 óta méri fel az iskolába járó 11-17 éves korosztály jóllétét és egészségét. A kamaszok életmódjának vizsgálata szempontjából bizonyos témakörök a kezdetek óta változatlanul aktuálisak (például, hogy elegendő mennyiséget mozognak-e fiataljaink vagy hogyan alakulnak dohányzási szokásaik), de a változó társadalmi környezet újabb kérdések megválaszolását is felveti (ilyen például a problémás internethasználat vagy az energiaital-fogyasztás jellemzőinek megismerése).
E jelentés a legutóbbi, 2018-ban megvalósított országosan reprezentatív adatgyűjtés eredményeit közli nemi, életkori, esetenként iskola- és településtípus szerinti bontásban. A kötet fejezetei az egyes kockázati és egészségmagatartások, valamint az ezeket befolyásoló tényezők köré csoportosulnak. Az adatok grafikus és szöveges bemutatása mellett témánként rövid elméleti bevezetőt és az eredmények értelmezését is olvashatjuk, melyek a korábbi adatgyűjtésekkel való összehasonlítást és nemzetközi kitekintést is tartalmaznak.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Németh Ágnes, Várnai Dóra |
Megjelenés | 2020 |
Terjedelem | 264 oldal |
Kötészet | kartonált |
ISBN | 9789634145820 |
Sorozat | RendSzerTan |