Hasonló termékek
A pszichológia gyakorlata a pedagógusképzésben
Tanulmányok a pedagógia és a pszichológia határvidékéről
Átmeneti rítusok.
A magyar társadalolmtudományi könyvkiadás nagy adósságai közé tartozik a 20. század elejének klasszikus vallásantropológiai értekezése, Arnold van Gennep Átmeneti rítusok című műve. Noha közel száz évvel ezelőtti (1909) megjelenése óta a rítuskutatás egyik alapművévé (és nyomában az "átmeneti rítus" fogalma mára általánosan bevett terminus technicusszá) vált, a magyar olvasóközönség számára mindeddig nem volt hozzáférhető magyar nyelven.
Egy változó kor változó ifjúsága
A kötet bemutatja az Európában végbement változásokat, vizsgálja, hogy a magyar fiatalok tiltottszer- és legálisszer-fogyasztása mennyiben tér el Európa más országainak fiataljaiétól, melyek azok a fogyasztási formák, amelyek alapján a magyar diákok Európa élén találhatóak, és melyek azok, amelyek alapján elmaradnak az európai átlagtól. Kísérletet tesz annak értelmezésére, hogy milyen társadalmi jelenségek magyarázhatják a fiatalok fogyasztási szokásaiban bekövetkezett változásokat. A kötet a Nemzeti Drogmegelőzési Intézet szakmai forrás sorozatának a kutatások 12. része.
A kvalitatív kutatás alapjai
A könyv az adatelemzés és adatgyűjtés valamennyi lépésére rámutat (a leírástól a grounded theory megfogalmazásáig) az elméleti mintavétel módszerének alkalmazásával.
Mint a földbe hullott mag. Otthon szülés Magyarországon – egy antropológiai vizsgálat tanulságai
A könyv hasznos olvasmány lehet mindazok számára, akik az alternatív mozgalmak, a posztmodern szüléskultúra vagy a nemek társadalmi viszonyulásai iránt érdeklődnek, de nem lesz közömbös azon leendő vagy gyakorló édesanyák és édesapák számára sem, akik folyamatában és tág összefüggésrendszerében szeretnék megérteni a különböző szüléskultúrák elveit és természetét.
Létkérdések a születés körül
Ifjúság, káros szenvedélyek és egészség a modern társadalomban
Jelen könyvnek éppen az a célja, hogy bemutassa a fiatalok viselkedésének társadalmi-kulturális hátterét, annak a kornak ismeretében, amelyben élünk. Nagy hangsúlyt fektettünk arra is, hogy ne csupán a káros viselkedési mintákat vonjuk be a kutatási elemzésekbe, hanem a protektív, azaz védőhatásokat is. Manapság olyan korban élünk, amikor folyamatosan mindent meg kell tennünk azért, hogy reálisan lássuk az élet kihívásait, és meg tudjuk ítélni, mikor lépünk a helyes útra.
Leírás
A kötet a serdülők világába, életmódjába, egészséggel kapcsolatos szokásaiba kalauzolja az olvasót az Iskoláskorú Gyermekek Egészségmagatartása (Health Behaviour in Schoolaged Children) nemzetközi együttműködésben megvalósuló kutatás rendszeresen megjelenő, esedékes nemzeti jelentésén keresztül. A kutatás 1985 óta méri fel az iskolába járó 11-17 éves korosztály jóllétét és egészségét. A kamaszok életmódjának vizsgálata szempontjából bizonyos témakörök a kezdetek óta változatlanul aktuálisak (például, hogy elegendő mennyiséget mozognak-e fiataljaink vagy hogyan alakulnak dohányzási szokásaik), de a változó társadalmi környezet újabb kérdések megválaszolását is felveti (ilyen például a problémás internethasználat vagy az energiaital-fogyasztás jellemzőinek megismerése).
E jelentés a legutóbbi, 2018-ban megvalósított országosan reprezentatív adatgyűjtés eredményeit közli nemi, életkori, esetenként iskola- és településtípus szerinti bontásban. A kötet fejezetei az egyes kockázati és egészségmagatartások, valamint az ezeket befolyásoló tényezők köré csoportosulnak. Az adatok grafikus és szöveges bemutatása mellett témánként rövid elméleti bevezetőt és az eredmények értelmezését is olvashatjuk, melyek a korábbi adatgyűjtésekkel való összehasonlítást és nemzetközi kitekintést is tartalmaznak.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Németh Ágnes, Várnai Dóra |
Megjelenés | 2020 |
Terjedelem | 264 oldal |
Kötészet | kartonált |
ISBN | 9789634145820 |
Sorozat | RendSzerTan |