Hasonló termékek
Közösségi projekt
…hogy találkozzunk és közösségben legyünk egymással.
Az itt közölt közösségi projekt egy olyan módszer és eszköz, amely a mindennapi tapasztalatot alapul vévén segít megélnünk és építenünk a testvéri közösséget a kommunió jellegű találkozáson keresztül.
Mit jelent hinni?
Bernhard Welte (1906-1983) Martin Heidegger tanítványa és barátja, a vallásfilozófia professzora a freiburgi egyetemen, a 20. századi megújuló katolikus filozófia egyik legérzékenyebb alakja, aki szakfilozófiai értekezésein kívül gyakran kamatoztatta didaktikai képességeit a szélesebb olvasóközönséghez szóló rövidebb összefoglalásokban is.
Isten gazdagsága
A kereszténység szentháromsági istenképe
A kereszténység legbelsőbb titkának tekintett Szentháromságra irányuló hívő reflexió meglepő módon csak az elmúlt évtizedekben került a teológiai érdeklődés homlokterébe. A mára kialakult számos különböző szentháromságtani elmélet azonban hiányérzetet is kelt: az egyházi dogma türelmes, higgadt, elmélkedő megértési kísérletei híján a hívő tudat egyre nehezebben tud eligazodni a bonyolult elgondolások között. Bertram Stubenrauch bibliai alapú esszéje pontosan ilyen türelmes gondolatmenettel szolgál, sőt a konkrét életet, a konkrét egyházi létezést előtérbe állító könyvében önálló megértési javaslatokat is kidolgoz.
Szövetségek erőterében
A deuterokanonikus irodalom alapvető kérdései
Az Ószövetség ún. „deuterokanonikus” könyvei – Tóbiás/Tobit, Judit, 1-2 Makkabeusok, Sirák fia, Salamon bölcsessége, Báruk, Jeremiás levele, Eszter és Dániel kiegészítései – elsőrendű fontosságú információkat szolgáltatnak a Kr. e. két évszázadban élő zsidóság teológiájának, illetve tágabban vett eszmetörténetének és világlátásának megértéséhez.
Nem írnokok, hanem írástudók
A vállalkozás, hogy egy karcsú kötetben mutassuk be a szinoptikus evangéliumokat (Máté, Márk és Lukács evangéliuma), vakmerőség. Szükségképpen esetlegessé teszi a részletezett szempontok kiválasztását, töredékessé taglalásukat. A Lectio Divina sorozat kilencedik kötete tájékozódási pontokat akar kijelölni, hogy segítségükkel közelebb kerülhessen az olvasó a Szentírás hitrről valló és életre vezető szavához.
Assisi Szent Ferenc útja
E rövid összefoglaló Assisi Szent Ferenc lelki tapasztalatát műveiből kiindulva mutatja be, három fő témát véve alapul: az Úr Lelkének birtoklását, a tulajdon nélküli életet, valamint a viszonzásra törekvést. Assisi Szent Ferenc írásainak alaposabb megismerése során kiderül, hogy minden intelem, szabály, ima valamilyen módon ezzel a három fő gondolattal függ össze. Ferenc tapasztalatában ezek központi elemek, így alapvetőnek kell lenniük minden lelkiség számára, amely valóban ferencesnek vallja magát.
Leírás
"Jób könyve nem azért burkolja hallgatásba Istent, mert semmit sem tudunk modani róla. Máskülönben sosem írták volna meg ezt a könyvet. Jób könyve azonban búcsút vesz a teológia bizonyos irányzataitól - és nem kell fájlalnunk e veszteséget: a teológiától, mint a mennyre vetített földi bölcsességtől; a teológiától, mint valamely felsőbb lényről szóló kegyes elmélkedéstől, amely teljesen összetéveszti Istent a róla szóló hagyományos avagy újkeletű eszmékkel; és a teológiától, amely az Istentől eredő közvetlen kinyilatkoztatás szócsöveként állítja be magát. Jób könyve velejéig szkeptikus és nem ad hitelt mindennek. Ellenkezőleg, egyértelműen kimondja, hogy mindezek csak faragott képek, Isten azonban nem ez. Jób könyvével egyetértésben kijelenthetjük, hogy valamennyi álteológia alapvető kritikája a teológiának nem a végét, hanem a kezdetét jelenti." (Konrad Schmid)
E könyv nem tesz kísérletet a Jób könyvével kapcsolatos valamennyi kérdés megválaszolására, amiképp e szemléletmódok teljes palettájának lefedésére sem. Ellenkezőleg, a bevezető fejezetben Konrad Schmid nyújt elemző betekintést a könyv felépítésébe, amely a könyvet teljes egészként láttatja. Az ezt követő fejezetekben Manfred Oeming ad éles látleletet a könyv különböző felvetéseiről, beleértve a dialógusok összefoglalását, Jób monológját, Elíhu beszédét ("az ellen-monológot"), Jób találkozását Istennel és az út végállomását. A két szerző tudományos és teológiai megközelítése a könyv közérthető, gazdagító olvasatát nyújtja.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Manfred Oeming, Konrad Schmid |
Megjelenés | 2019 |
Terjedelem | 108 oldal |
Kötészet | ragasztott, puhatáblás |
ISBN | 978-963-414-554-7 |
Sorozat | Coram Deo sorozat |