Hasonló termékek
Gépiesség és kreativitás a fordítási piacon és a fordításoktatás különböző szintjein
Az aranytök
Terápiás történetek és mesék traumát átélt gyerekeknek
A Mosoly Alapítvány módszertani kiadványsorozatának első kötetét a gyógyító terápiás történeteknek és meséknek szenteltük. Olyan történeteket válogattunk a könyvbe, melyeket traumát átélt gyerekeknek mesélhetnek a szülők vagy a különböző területről érkező szakemberek.
Amikor a gyermek megjelenik
A szülők feladata Dolto szerint az, hogy beszéljenek a gyermekükhöz, hogy megmutassák azokat a határokat, amelyek átlépése lehetővé teszi, hogy a gyermek növekedjen, és megnyíljon valami új felé. Dolto szimbolikus kasztrációnak nevezte ezt a küszöböt, amelyen a gyermekeknek át kell lépnie ahhoz, hogy emberré váljon anélkül, hogy a veszteség elviselhetetlen lenne.
A lelki egészségvédelem iskolai modellje
Pedagógiai esettanulmány
Miért (nem) leszek pedagógus?
A pedagóguspálya vonzereje, a pályára kerülők száma, színvonala, motivációja évtizedek óta foglalkoztatja a nemzetközi és hazai szakmai nyilvánosságot.
A sikeres iskolai inklúzió tényezői
A kötet a magyar oktatási rendszerben megjelenő, az országba érkező heterogén nyelvi háttérrrel rendelkező két- és többnyelvű gyermekek befogadásának körülményeit, iskolai inklúziójának nehézségeit és a sikerhez szükséges tényezőit mutatja be.
Leírás
Az MTA Szociológiai Kutatóintézet a magyar akadémiai társadalomkutatás egyik legnagyobb hagyományokkal rendelkező műhelye. A közfeladatok ellátásával összhangban tudományos kutatásokat és tudományalapú fejlesztéseket folytat, melyek elősegítik a társadalmi és technológiai innovációt. A szociológiai kutatásokat összekapcsolja technológiai fejlesztésekkel, ami által közvetlen hasznosításra alkalmas,társadalmi problémákra válaszolni képes innovációs modelleket és módszereket dolgoz ki. A munkatársak
kutatásaikkal és tanácsaikkal hozzájárulnak a közép- és hosszú távú nemzeti stratégiák kidolgozásához.Az intézet élénken reagál a témájához tartozó, a magyar társadalom előtt megjelenő problémákra. Kutatásai erős interdiszciplináris kötődésűek, ami a szakszociológiákra való összpontosításból és a tudatos policy-relevanciából következik. Részt vesz a jövő kutatási irányát kijelölő hazai és nemzetközi tudományos munkában, együttműködik a civil társadalom szereplőivel, közte a társadalmi mozgalmak képviselőivel, továbbá
széles nemzetközi tudományos kapcsolathálót alakított ki Európa több országával,a világ nagy egyetemeivel, a külföldi és a határon túli magyar társadalomtudományi műhelyekkel.
A fogyatékossággal élő fiatal felnőttek társadalmi integrációjának esélyei és lehetőségei című kutatásunk alapvető célja a társadalom és a fogyatékos személyek(fiatalok és felnőttek) interakcióinak feltárása, megismerése volt. A társadalompolitika olykor elutasított, olykor pedig kiemelt területének érzékelhetjük a fogyatékosügyet, annak függvényében, hogy a nemzetközi vagy a hazai politika mit helyez előtérbe. Ennek árnyékában végeztük kutatásunkat 2008 és 2010 között, azzal a további céllal, hogy a fogyatékos személyekkel kapcsolatos döntéseken, jogszabályokon kívül, mi jellemzi az integráció valódi formáját, működési sajátosságait,milyen jövőkép vetítődik mind a politika, a gazdaság, de leginkább az érintettek elé.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Laki Ildikó |
Megjelenés | 2010 |
Terjedelem | 230 oldal |
Kötészet | puhatáblás |
ISBN | 9789632362922 |