Hasonló termékek
Kérdéstilalom
A könyv egy sötét időben élő filozófus politikai filozófiájának rekonstruálására tesz kísérletet. Eric Voegelin \(1901-1985) volt az a politikai filozófus, aki a modernség válságát diagnosztizálva legfőbb céljának tekintette, hogy a politikatudományt megrendült helyzetéből helyreállítsa. Voegelin saját feladatának a válság leküzdését, a rend helyreállítását,a valóság és egyben a politikai visszaszerzését tekintette. Ezt a feladatot egyenértékűnek gondolta a politikatudomány megújításával. A megújuláshoz azonban Voegelin szerint nem előre, hanem vissza kell lépni, egészen a klasszikus politikai filozófia szemléletmódjáig.
Az emberi nagyság elemei
Két esszé
Rudolf Kassner annak a múlt század végén induló írónemzedéknek volt egyik jeles képviselője, amelyik olyan nagy humanista szellemeket adott Európának, mint Paul Valéry, André Gide, Rainer Maria Rilke, Thomas Mann, Hermann Hesse, T. S. Eliot…
Magyarország a nemzetközi környezetpolitikában
Hogyan születnek a kormányzati döntések? Miért teszi a kormányzat éppen azt, amit? A kötet a közpolitika ezen alapkérdéseiből indul ki, konkretizálva azokat a nemzetközi környezetpolitika területére. Elemzésünk azt igyekszik feltárni, hogy milyen motívumok, tényezők hatására döntött úgy a magyar kormányzat, hogy részt vesz és éppen olyan módon vesz részt, ahogy tette a globális környezetvédelmi együttműködésben, egészen pontosan az éghajlat-változási és a biodiverzitási rezsim munkájában.
Kiegyensúlyozottság és kampány a médiában
A politikai újságírásra fordított figyelem különösen kampányidőszakban nő meg, a kampányok pedig a 2000-es évek eleje óta egyre sűrűbben követik egymást. A politizáló nagyközönségnek hol az európai parlamenti, hol a magyar országgyűlési, hol az önkormányzati választásokra való készülődést, hol pedig a különböző pártok által indított népszavazási kezdeményezések előkészületeit kell figyelemmel követnie.
A Kisebbségi területi autonómia elmélete és gyakorlata.
Válogatott politikai írások
A könyvet ajánljuk mindazoknak, akik érdeklődnek a francia kultúra és politikai gondolkodás iránt, a szűkebb szakmának éppúgy, mint a nagyközönségnek.
Leírás
A kötet célja a 2010-es országgyűlési választásokat megelőző korteskedésnek és a kampány médiatálalásának a bemutatása. Kritikus volt ez a kampány, hiszen néhány régi párt megsemmisült a küzdelemben, a médiában szinte mást sem lehetett olvasni, mint a múlt éles bírálatát, s a bekövetkezett politikai fejlemények hatására a kampánykutatásnak is kritikát kell gyakorolnia saját paradigmája felett.
Az olvasó a tanulmányokból képet kap mind az utóbb a parlamentbe jutott pártok, tehát a Fidesz–KDNP, az MSZP, a Jobbik és az LMP kampányáról, mind pedig arról, hogy a bulvársajtó, az ingyenes közéleti lapok, az internetes hírportálok és a reggeli televíziós magazinműsorok mit és hogyan tálaltak a kampányidőszakban. Melyik pártnak volt a legprofesszionálisabb kampánya, és összefügg-e a profizmus a győzelemmel? Milyen ügyek és mely botrányok bizonyultak elég érdekesnek ahhoz, hogy még a könnyen fogyasztható média is szót ejtsen a politikáról? Hogyan érdemes megközelíteni a választási kampányokat, ha tudományos megalapozottságú képet akarunk róluk kapni?
Ilyen kérdésekre ad választ a Magyar Tudományos Akadémia Politikatudományi Intézetében készült kötet.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Szabó Gabriella, Mihályffy Zsuzsanna, Kiss Balázs |
Megjelenés | 2012 |
ISBN | 9789632365114 |
Sorozat | Politikai kommunikáció sorozat |