Hasonló termékek
Idegenek a város szemében
Elmélkedések a benedeki regula eszméiről és értékeiről
A benedeki Regulát olvasva a szerző nem kevesebb, mint 13 olyan témát vesz sorra, melyek a monasztikus szerzetesi élet, de tágabb értelemben a keresztény élet szerves részét képezik.
Buddhizmus
A gyűjteményben olvasható tizenöt tanulmány a Buddha korától több esetben napjainkig végigvezetve mutatja be a választott témákat Indiától egészen Mongólia, Japán és Indonézia vidékéig.
Quoniam tecum est fons vitae in lumine tuo videbimus lumen
Hitetek mellé tudományt
Az alábbi kötet a Fiatal Kutatók és Doktoranduszok V. Nemzetközi Teológus Konferenciáján résztvevõ elõadások publikálásra érdemesnek talált felszólalásainak írott anyagait tartalmazza. Az angol és magyar nyelven megjelent mûvek a teológia szinte minden területét érintik, de nem csupán a szûken vett hittudomány kérdéseit vizsgálják.
Bibliai szövegek értelmezése a zsidó és keresztény hagyományokban
A rabbinikus irodalom máig érvényes információkkal látja el az Újszövetség szövegét kitartóan tanulmányozó kutatót. A múltban sokat tettek azért, hogy feltárják az evangéliummal közös hagyományokat, ezzel segítve elő mindkét szöveg megértését. Keresztények és zsidók többéves kutatása eredményeként ma nagyobb érzékenységgel és több megértéssel vagyunk a keresztény és a rabbinikus írások intertextualitása iránt.
A Bölcsesség útja
„A Bölcsesség könyve által kínált út nagy fontossággal bír számunkra, mai hívő emberek, különösen keresztények számára. A mi történelmi közegünkben nem kell újra felkínálni olyan normákat, amelyeknek alig van értelme napjainkban. A Bölcsesség könyve megvilágításában a Törvény inkább az üdvtörténet változó történelmi helyzetekben aktualizált egészét jelenti egy olyan jövőre tekintve, amely túlmutat minden jelenlegi lehetőségünkön, és abban a meggyőződésben, sőt, abban a hitben, hogy Isten bölcsessége jelen van minden teremtményben és minden emberben.”
Leírás
Bár kétségtelen az evangélium tartalmáról és következményeiről Pál legkomplexebb reflexiója, A rómaiaknak írt levél bizonyos értelemben társtalanul áll írásai között. Ez ugyanis az egyetlen, amelyet egy olyan gyülekezetnek küldött, amelyet nem ő alapított, sőt amelyet a levél keletkezésekor csak hírből ismert. Írásainak műfaja, a konkrét élethelyzetekre választ adó levél, már önmagában is sokat felfed szerzőjük teológiájából. Pál apostol leveleket írva műveli a teológiát. Ha tehát gondolatvilágáról átfogó képet akarunk kapni, nem vonatkoztathatunk el attól, hogy ez levelekben körvonalazódik, azaz egy olyan kommunikációs folyamatban ölt alakot, amelyben egy adott személy konkrét címzettekhez fordul, akiknek esetleges körülmények között, sajátos problémákkal szembenézve kell életre váltaniuk az evangéliumot. E kötet A rómaiaknak írt levél néhány részletére fókuszálva ad szempontokat a kereszténység e meghatározó dokumentumának az olvasásához.
Simon Tamás László (1963) bencés szerzetes. 2000 óta Rómában, a Pontificio Ateneo Sant’Anselmo egyetem teológiai fakultásán tanít. A Pannonhalmi Főapátság az ő fordításában adta ki az Újszövetséget (2014), valamint a Zsoltárok könyvét (2020).
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Simon Tamás László |
Megjelenés | 2023 |
Terjedelem | 250 oldal |
Kötészet | puhatáblás |
ISBN | |
Sorozat | Sapientia - Bibliatudomány Tanszék Kiadványai |