Hasonló termékek
Kalibában, katedrán
Dr. Thurn-Rumbach István élete és munkássága
A hely - 13 riport
Riportműsor a Kossuth Rádióban
A kötet a Kossuth Rádió egyik legkedveltebb riportműsorában elhangzott interjúkból nyújt válogatást. Farkas Erika és stábja szokatlan, érdekes és fontos helyekre viszi el hallgatóit, az Állatorvosi Egyetemtől kezdve, a kecskeméti anya-gyermek börtönön át, Szent Márton Hegyéig. Az interjúk varázsa, átütő ereje minden bizonnyal abban rejlik, hogy a hallgatóknak, illetve a kötet olvasóinak a beszélgetéseket olvasva sikerül valamit a hely szelleméből is megérezniük.
Az élet sava-borsa
Horváth János életregénye
"A visszafelé úton ultimátumot adtak: ha meg akarom menteni a bőrömet, el kell vezetnem őket Májsay tartózkodási helyére. Visszavittek a Margit körútra, és félholtra vertek. A kihallgatás vezetője, dr. Balassa Bálint főhadnagy ezután úgy döntött, hogy vége a nyomozásnak, nincs értelme tovább vesztegetni rám az időt. Magát kinevezte ügyésznek, az ott közreműködő csendőröket bíróságnak, és kimondták a halálos ítéletet. Egy székre nyomtak, és felvittek a harmadik emeleti cellámba, mert nemhogy járni, lábra állni sem tudtam..."
Világok vándora
Lénárd Sándor, a magyar születésű legendás író, orvos, műfordító nevét sokan ismerik. Két világháborún átívelő kalandos élete Magyarországról Bécsbe, Rómába, majd a brazíliai őserdő szélére vetette. Egyik levelében Karinthy Ferenc így udvarol neki: nagy ember vagy, méltó mind az irodalmi, mind az orvosi Nobel díjra, latinul pedig jobban tudsz, mint Vergilius és Boethius együtt.
Bolyai Farkas hőtani elméletei, kemencerakó, -öntő tapasztalatai
A kötet három része betekintést ad Bolyai Farkas fél évszázados kemenceépítő tevékenységébe. Ezt követően feltárja Bolyai Farkas kemencékkel kapcsolatos tekintélyes mennyiségű iratának hihetetlen történetét, végül közreadja a kibetűzött, értékelt, száz oldalnál is nagyobb terjedelmű hőtani kéziratot.
A magyar óriásnyúl
A magyarság híres állatszeretetéről, állattenyésztési hagyományairól. A Kárpát-medence igen sok állatfajta kinemesítésének helye, s e fajták közül nem egy világszerte jól ismert, ám vannak közöttük méltánytalanul elfeledettek is. Ilyen egyetlen őshonos magyar nyúlfajtánk, a magyar óriásnyúl, melyről 75 éve nem jelent meg könyv - három generáció adósságát igyekszik törleszteni e mű. Az utóbbi években a tenyésztők mellett a magyar állam is igen sokat tett nemzeti nyúlfajtánk megőrzése érdekében, de még számtalan kihívás áll előttünk, hogy az elkövetkező generációk számára fennmaradhasson ez az eleven örökségünk.
Leírás
A Monarchiától a 21. századig
Dr. Vigyázó Gyuláné – Blanka néni – az édesanyám volt. A sors hosszú életet szánt neki, amelybe belefért két világháború, de belefért egy polgári család példaszerű szeretete, kormányzása, és emellett törődés sok-sok más emberrel, aki hozzáfordult. Ebből a törődésből sarjadt valószínűleg az a törekvés, hogy aki családunkkal kapcsolatba került, az érezze magát a lehető legjobban, amíg körünkben van. Ehhez a törekvéshez tartozott a jó konyha is.
A főzés tudományát édesanyám már ifjú korában, kitűnő háziasszony édesanyjától elsajátíthatta. Később, már asszony korában francia konyhai és cukrászati tanfolyamon is részt vett. Fáradhatatlanul gyűjtötte a jobbnál jobb recepteket, de elsősorban az édesanyjától tanultakat használta fel konyhájában. Mindezeket az ismereteket kockás spirálfüzetekbe írta, amelyek így a család négy generációjától származó recepteket tartalmaznak ételnemek szerinti bontásban.
Jelen gyűjteményembe zömmel ezekből a füzetekből válogattam, miután kipróbáltam őket. Kívánom, hogy családunk közkinccsé tett konyhai tudástára minden olvasó hasznára és örömére váljék.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Dr. Vámos Endréné dr. Vigyázó Lilly |
Megjelenés | 2007 |
Terjedelem | 565 oldal |
Kötészet | puhatáblás |
ISBN | 978-963-9683-68-6 |