Hasonló termékek
Cyber Security
The booming of the Internet of Things (IoT) benefits individuals, businesses,
and society. The IoT can allow consumers to utilize their mobile or smart
devices to manage the security of their homes, health, finance, and life.
European Politics. Crises, fears, and debates.
A tőkén túl I.
Közelítések az átmenet elméletéhez I.rész Az ellenőrizhetetlenség árnya
E könyv, röviden szólva, a tőke korlátait kutatja. Nem pusztán a kapitalizmusét, hanem annál jóval tágabb fogalomét: a tőkeviszonyét. Tehát a tőke kapitalizmus utáni szerepét is elemzi. A szovejt típusú szocializmus társadalmait (melyeket genezisükre utalva posztkapitalistának nevez) szintén a tőkeviszony uralta társadalmaknak tekinti, ezért a tőke-munka-állam hármas viszonylatában vizsgálja őket.
A tőkén túl III.
Közelítések az átmenet elméletéhez. III. rész A tőkerendszer strukturális válsága
A tőke–munka–állam hármas viszonylata meg-megújuló válságok és leküzdésük sorozatán át futja be fejlődési pályáját. Ám napjainkban újfajta, állandósult válságát éli a tőkeviszony változataira alapozott globális tőkerendszer. Egyre mélyülő strukturális válságba süllyed, s ennek már nincs sem békés, sem háborús megoldása a tőkeviszony keretein belül. Elkerülhetetlenné válik a tőke mint a társadalmi újjátermelést ellenőrző szerves rendszer strukturális alternatívájának megalapozása. Ennek elméleti megindoklásával foglalkozik kötetünk.
Kortárs republikanizmus
Politikafilozófiai írások
Színlelés és rejtőzködés
A kora újkori magyar politika szerepjátékai
A „simulatio” és „dissimulatio”, nem létező erények felmutatása, illetve a valódi célok, törekvések és adottságok elrejtése sokat bírált, mégis eredményesen használható, hatékony és látványos eszköze a kora újkori politikának.
Leírás
Tanulmánykötetünk hiánypótló munka, mely arra vállalkozik,hogy bemutassa az Európai Unió egyik legfontosabb, demokratikusan választott képviselőkből álló intézménye, az Európai Parlament működését, különös tekintettel hazánk és a közép-kelet-európai térség országainak helyzetére, törekvéseire és az uniós csatlakozást követő első lépéseire. A kötet 14 tanulmányból áll, mely írások a politikatudomány különféle módszereivel vizsgálják az Európai Parlamentet és benne Magyarországot, így politikatörténeti,aktor központú és institucionális megközelítést is alkalmaztunk. Ezen túl pedig komparatív (összehasonlító) megközelítésű országtanulmányok készítésére is sor került.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Fricz Tamás (szerk.), Orosz Tímea (szerk.) |
Megjelenés | 2011 |
Terjedelem | 560 oldal |
Kötészet | ragasztott, puhatáblás |
ISBN | 9789632364209 |