Hasonló termékek
A kő visszahull
Honnan indult el az ország huszonöt éve? Hová jutott 2014-re? Sándor Iván könyve történelmi-politikai-kulturális-irodalmi látlelet az elmúlt negyedszázadról.
Modernizáció és értékrend történelmi perspektívában
A könyv hat egymással szorosan összefüggő esszében tárgyalja a modernizáció dilemmáit a nyugati világ, Törökország és a kelet-ázsiai országok fejlődésében. Az antik görög demokráciát, az iszlám állam- és társadalomszervezést, és a konfucianizmust megújítani szándékozó országokat hasonlít össze a modernizáció kihívására adott válaszaikat illetően. Miben egyezik, és miben tér el egymástól az atlanti típusú, a keleti típusú és a kis-ázsiai modernizáció? Milyen előnyök és hátrányok rajzolódnak ki? Milyen alternatívákat és kényszerpályákat követnek a különböző kultúrák, és nem utolsó sorban: merre tartanak a folyamatok?
A történelem gépangyala
Az irodalom történetében mindig voltak olyan regényírók, akik rajta tartva kezüket a korszak ütőerén, az esszé műfajában is követték a história eseményeit.
A politikai filozófia alapelvei
Domingo Blanco Fernández könyvében a politikai filozófia alapjainak mélyebb megértésére törekszik, mint azt a szerző által kritikával érintett mai politológiai irányzatok egyáltalán érdemesnek gondolják.
Marx & ideológia
Kiss Viktor legújabb könyvének kiindulópontja szerint az ezredforduló után újra kell fogalmaznunk viszonyunkat Marx életművéhez. A marxi ideológia-elméletek rekonstrukciója során ennek lehetőségeit kutatja.
Nem lesz béke, nem lesz kánaán
Történeti-társadalomelméleti vázlat
Leírás
2014 novemberében a Társadalomelméleti Kollégium tagjai konferenciát szerveztek a Budapesti Corvinus Egyetemen Karl Marx 170 éve íródott műve, a Gazdasági-filozófiai kéziratok kapcsán. Az előadások egy része a konferencia irányadó témájához szorosan kapcsolódva a Kéziratok közeli értelmezését, kritikáját és kiegészítését kínálták, míg más előadók a tágabb kontextus, a távolabbi összefüggések rekonstrukciójával és elemzésével is foglalkoztak. A Társadalomelméleti Kollégium generációi évről évre olvassák Marx műveit, munkásságát megkerülhetetlennek tartják a társadalmi kérdésekről való elméleti és gyakorlatorientált gondolkodásban egyaránt. A kötet szövegei fontos kiegészítést adhatnak mindenki számára, aki kritikusan szemléli a világot, és ebből a kritikai beállítódásból szeretne közeledni Marxhoz is. A kötet szerzői, Marx nyomán, végső soron azokra a kérdésekre keresik a választ, hogy mit jelent az elidegenedés, melyek e jelenség kiváltó okai, és milyen módon képzelhető el az elidegenedés meghaladása az elidegenedés alóli emancipáció. A kötetben megjelent szövegek szerzői: Ágh Attila, Amelie Lanier, Antal Attila, Balázs Gábor, Losoncz Márk, Bene Adrián, Berkovits Balázs, Böcskei Balázs, Czétány György, Farkas Henrik, Heller Ágnes, Horváth Péter, Kalous Antal, Karikó Sándor, Kis János, Kiss Csaba, Kiss Endre, Marosán Bence Péter, Marosán György, Miklós Tamás, Nagy Dániel Gergely, Ropolyi László, Sebők Miklós, Szalai Miklós, Szigeti Péter, Szitás Pál, Székely László, Tamás Gáspár Miklós és Weiss János
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Marosán Bence Péter (szerk.) |
Megjelenés | 2016 |
Terjedelem | 328 oldal |
Kötészet | ragasztott, puhatáblás |
ISBN | 9789634141211 |