Hasonló termékek
Az összefonódás-ellenőrzés európai uniós szabályai a jogbiztonság tükrében
A könyv részletesen bemutatja, hogy az Európai Bizottság hogyan értékeli a hatáskörébe tartozó összefonódásokat, illetve hogy az értékeléssel kapcsolatban milyen nehézségek merülnek fel. Áttekinti továbbá a Bizottság határozatainak felülvizsgálatára vonatkozó szabályokat, illetve az Elsőfokú Bíróság és az Európai Bíróság legfontosabb ítéleteit is.
A válság második hulláma. Elemzések az Orbán-kormány második évérôl
Tudásalapú regionális fejlődés
Világos, releváns kérdések, az empíria tiszteletére épülő változatos módszertan és tiszta válaszok - ez Lengyel Balázs könyvének rövid summázata. Miközben mind elméleti, mind gyakorlati szempontból érvényes ismeretekhez és felismerésekhez jutunk a tudásalapú gazdaságban megjelenő regionalitás tekintetében, a legüdítőbb a szerző biztos kezű témavezetése, fölényes módszertani tudása és előítélet-mentessége.
(Láng László, főigazgató, IBS Nemzetközi Üzleti Főiskola)
Szervezetfejlesztés, változásmenedzsment
A közgazdaságtan leginkább gyakorlatorientált ága, a vállalatgazdaságtan egyik központi törekvése az, hogy feltérképezze a vállalat össztevékenységének azon részeit, amelyek az értékteremtő folyamatban részt vesznek. A szervezetek fejlesztése, átalakítása, annak sikeressége egyértelműen záloga a hatékony vállalati gazdálkodásnak.
A könyv az emberi erőforrásokkal kapcsolatos sikeres alkalmazkodás kulcsát jelentő szervezetfejlesztés, a szervezeti változások menedzselésének kérdéseit járja körül.
Ezt hozta a fülkeforradalom!
Elemzések az Orbán-kormány négy évéről
A Policy Agenda célja, hogy segítse a politika világának megértését. A mostani kötet is ezt hivatott segíteni, és egyfajta keretét igyekszik adni az elmúlt négy évünknek. Összefoglaltuk a kormányzati ciklust a gazdasági változások, a társadalom átalakulása, a véleményformáló média és a politikai szereplők szempontjából. Vendégszerzőnk segítségével pedig egy olyan képet kapunk Magyarországról, amilyet egy tengerentúli egyetemi oktató lát több ezer kilométeres távolságról.
Tér és közgazdaságtan
A kötet a tér közgazdaságtani szerepének elméleti, módszertani és elmélettörténeti kérdéseit tárgyalja.
Leírás
A szerző áttekintést ad a forintvaluta életpályájáról a stabilizációtól (1946. augusztus 1.) napjainkig, s előrevetíti az euró bevezetéséig várható főbb fejleményeket.
Bemutatja a pénzzel kapcsolatos legfontosabb elméleti összefüggéseket, szerepét a gazdasági folyamatokban, valamint a pénzteremtés és -kivonás módozatait. Áttekintést nyújt a készpénz, a bankszámlapénz, valamint a készpénzkímélő és -helyettesítő módok hazai forgalmáról, az ezeket lebonyolító fejlett fizetési rendszerekről.
A szerző újszerűen mutatja be a pénz forgási sebességének kiemelt szerepét és hatását a hazai pénzmennyiségre. Ezt követően újszerűen elemzi a forint vásárlóerejének és külső értékének alakulását, valamint annak főbb szakaszait. Ezt azon fontosabb következtetések és várakozások bemutatásával folytatja, amelyek a legutóbbi világválság pénzforgalomra és -állományra gyakorolt hatását és következményeit tükrözik, ütköztetve a szakértőknek az euró bevezetéséhez kapcsolódó, de eltérő nézeteit.
A szerző 42 éves bank- és vezetői gyakorlattal rendelkezik (1953–1989 MNB; 1989–1992 OKHB; 1992–1995 MHB). 1958-ban „egyetemi doktori”, 1969-ben „kandidátusi”, 1985- ben „a közgazdaságtudomány doktora” címet szerzett. 1970-től folytat rendszeres oktatási tevékenységet. 1990-ben „címzetes főiskolai tanár” kinevezést vehetett át a Pénzügyi és Számviteli Főiskolától, majd egy évvel később „címzetes egyetemi tanár”-nak nevezték ki a Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetemen. 1997 és 2003 között a Veszprémi Egyetemen, 1995-től 2005-ig a Nyugat-magyarországi Egyetemen oktatott. Az 1990-es évek elejétől 2011-ig az MTA Pénzügytani Bizottságának tagja volt. 2008. januártól a Zsigmond Király Főiskolán a „Pénztörténet” tantárgyat oktatja.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Dr. Huszti Ernő |
Megjelenés | 2011 |
Terjedelem | 232 oldal |
ISBN 9632364538 |