Hasonló termékek
Kérdéstilalom
A könyv egy sötét időben élő filozófus politikai filozófiájának rekonstruálására tesz kísérletet. Eric Voegelin \(1901-1985) volt az a politikai filozófus, aki a modernség válságát diagnosztizálva legfőbb céljának tekintette, hogy a politikatudományt megrendült helyzetéből helyreállítsa. Voegelin saját feladatának a válság leküzdését, a rend helyreállítását,a valóság és egyben a politikai visszaszerzését tekintette. Ezt a feladatot egyenértékűnek gondolta a politikatudomány megújításával. A megújuláshoz azonban Voegelin szerint nem előre, hanem vissza kell lépni, egészen a klasszikus politikai filozófia szemléletmódjáig.
Az árral szemben - Beszélgetések Krausz Tamással
Az emberi nagyság elemei
Két esszé
Rudolf Kassner annak a múlt század végén induló írónemzedéknek volt egyik jeles képviselője, amelyik olyan nagy humanista szellemeket adott Európának, mint Paul Valéry, André Gide, Rainer Maria Rilke, Thomas Mann, Hermann Hesse, T. S. Eliot…
Magyarország a nemzetközi környezetpolitikában
Hogyan születnek a kormányzati döntések? Miért teszi a kormányzat éppen azt, amit? A kötet a közpolitika ezen alapkérdéseiből indul ki, konkretizálva azokat a nemzetközi környezetpolitika területére. Elemzésünk azt igyekszik feltárni, hogy milyen motívumok, tényezők hatására döntött úgy a magyar kormányzat, hogy részt vesz és éppen olyan módon vesz részt, ahogy tette a globális környezetvédelmi együttműködésben, egészen pontosan az éghajlat-változási és a biodiverzitási rezsim munkájában.
Kiegyensúlyozottság és kampány a médiában
A politikai újságírásra fordított figyelem különösen kampányidőszakban nő meg, a kampányok pedig a 2000-es évek eleje óta egyre sűrűbben követik egymást. A politizáló nagyközönségnek hol az európai parlamenti, hol a magyar országgyűlési, hol az önkormányzati választásokra való készülődést, hol pedig a különböző pártok által indított népszavazási kezdeményezések előkészületeit kell figyelemmel követnie.
A Kisebbségi területi autonómia elmélete és gyakorlata.
Leírás
A szociológus szerző kötetében rámutat arra, hogy a politikatudományi kutatások szerint hatalmas szakadék tátong a politikai intézmények működéséről alkotott, közkeletű, fennkölt vélekedések és azok valóságos működése között. A legfontosabb demokratikus intézmények, melyek a tömegek politikai döntéshozatalban való részvételét szolgálják és a politikai rendszert legitimálják, valójában nagymértékben szimbolikusak és expresszívek, és sok politikai döntés, kezdeményezés, amelyről az a vélekedés, hogy a széles tömegeknek kedvez, ténylegesen csak szűk csoportoknak jelent előnyöket, az állítólagos haszonélvezők számára mindössze szimbolikus elégtételt nyújt. A szerző szociológiai, pszichológiai és lingvisztikai elméletek segítségével vizsgálja, hogy "mit jelentenek a nagyközönség számára a politikai vezetők tettei és gesztusai, azok a szituációk, amelyekben a politikai cselekedetek megtörténnek, mit jelentenek a politikai vitákat és tetteket átjáró beszédstílusok és frázisok, a törvények érvényesítését célzó lépések".
Paraméterek
Kiadó | L' HARMATTAN KFT. |
Oldalak száma | 166 |
ISBN | 9789639457980 |
Kiadás éve | 2005 |
Fordító | Hidas Zoltán |