Hasonló termékek
Fontosabb változások a tanügyi és a közoktatást érintő munkajogi szabályozás terén.
A jogi norma lényegéből fakadóan absztrakt módon fogalmazza meg a szabályt, a jogalkotói szándék néha mögöttes tartalmú, mely értelmezési problémákat generálva a gyakorlati jogalkalmazás számos területét nehézkessé teszi.
Vezetők, testületek, felelősség a felsőoktatási intézményekben
A könyv a szerző egyetemi felsővezetőként és a hazai felsőoktatási ágazat irányítására rálátó országos testületek és szakértői csoportok tagjaként szerzett gyakorlati tapasztalatain, valamint többéves kutatásán alapul.
Iskolák a fenntartható jövőért
A könyv fő üzenete, hogy az iskolák akkor lehetnek a szükséges társadalmi változások előmozdítói, ha képessé válnak egészintézményes szinten, minden működési területükön mintát mutatni a fenntarthatóság felé törekvésre, és a diákok egyenrangú félként kezelve be tudnak kapcsolódni a fenntarthatósággal kapcsolatos társadalmi párbeszédbe.
Digitális média és történetmesélés a felsőoktatásban
Az internet, az okoskészülékek és a közösségi platformok térhódítása lehetővé tette, hogy a 21. század embere digitális tartalmak befogadója és előállítója is legyen, valamint mikro- és makronarratívák segítségével szociális kapcsolódási igényét is kielégítse. Mindez megváltoztatta korunk emberének kommunikációs és tanulási szokásait is.
A pszichológia gyakorlata a pedagógusképzésben
Tanulmányok a pedagógia és a pszichológia határvidékéről
A fogyatékossággal élő fiatal felnőttek társadalmi integrálódásának esélyei és lehetőségei a mai Magyarországon
Az MTA Szociológiai Kutatóintézet a magyar akadémiai társadalomkutatás egyik legnagyobb hagyományokkal rendelkező műhelye. A közfeladatok ellátásával összhangban tudományos kutatásokat és tudományalapú fejlesztéseket folytat, melyek elősegítik a társadalmi és technológiai innovációt. A szociológiai kutatásokat összekapcsolja technológiai fejlesztésekkel, ami által közvetlen hasznosításra alkalmas,társadalmi problémákra válaszolni képes innovációs modelleket és módszereket dolgoz ki.
Leírás
Anita Lanszki’s book is about storytelling in the digital media environment. The enterprise is both classical in that it explores the nature of storytelling, which is found in all historical periods and human communities, and modern in that it undertakes a broad overview of contemporary digital culture from the perspective of storytelling. The book is also a methodological guide, illustrated with numerous examples, which has emerged organically from the author’s many years of teaching experience. Although the title reflects a focus on the use of digital storytelling in various fields of higher education and research, this excellent work can also be used by professionals working in other spheres of education. Whatever our views on the digital space and age may be, we can probably all agree that we are witnessing a democratization of storytelling in our time. The insights in this book are therefore extremely useful for anyone who is interested in how the timeless practice of storytelling is adapting to the new media environment.
András Müllner, associate professor
Eötvös Loránd University, Department of Media and Communication
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Anita Lanszki |
Megjelenés | 2022 |
Terjedelem | 223 oldal |
Kötészet | kartonált |
ISBN | 978-2-14-030696-9 |