Hasonló termékek
Tanulmányok a magyar menedzsmenttudomány 20. századi történetéről
A változás kultúrái. Művészet, média és rendszerváltás
Talán nem túlzás azt állítani, hogy a magyarországi rendszerváltás sokunk életét alapvetően meghatározó kulturális változást is jelentett. A jelen kötet tanulmányainak szerzői, akik az Eötvös Loránd Tudományegyetem Művészetelméleti és Médiakutatási Intézetében tanulnak/ tanultak és dolgoznak, ezt a mindent átfogó változást vizsgálják, kiki a maga területén.
Túlélési stratégiák a magyar gazdaságban: Esettanulmányok a 2000-es évek elejéről
Ez a könyv a lehető legjobb történelmi pillanatban jelenik meg, ugyanis közismert, hogy a magyar vállalatok évtizedek óta különböző túlélési stratégiákat alkalmaznak. Miért nem tudnak fejlődni a kicsik, és miért növekszenek a különbségek a kisebb és a nagyobb vállalatok között?
Logisztika
Tegnap, ma és holnap
Jelen kötet több mint öt év logisztikai témájú tanulmányait fogja össze Vásárhelyi Árpád tollából a szállitmányozási szerzödésektöl kezdve, a multimodális megoldásokon keresztül, egészen a digitalizációig.
Szervezetfejlesztés, változásmenedzsment
A közgazdaságtan leginkább gyakorlatorientált ága, a vállalatgazdaságtan egyik központi törekvése az, hogy feltérképezze a vállalat össztevékenységének azon részeit, amelyek az értékteremtő folyamatban részt vesznek. A szervezetek fejlesztése, átalakítása, annak sikeressége egyértelműen záloga a hatékony vállalati gazdálkodásnak.
A könyv az emberi erőforrásokkal kapcsolatos sikeres alkalmazkodás kulcsát jelentő szervezetfejlesztés, a szervezeti változások menedzselésének kérdéseit járja körül.
Ezt hozta a fülkeforradalom!
Elemzések az Orbán-kormány négy évéről
A Policy Agenda célja, hogy segítse a politika világának megértését. A mostani kötet is ezt hivatott segíteni, és egyfajta keretét igyekszik adni az elmúlt négy évünknek. Összefoglaltuk a kormányzati ciklust a gazdasági változások, a társadalom átalakulása, a véleményformáló média és a politikai szereplők szempontjából. Vendégszerzőnk segítségével pedig egy olyan képet kapunk Magyarországról, amilyet egy tengerentúli egyetemi oktató lát több ezer kilométeres távolságról.
Leírás
Kölcsönösség és ingyenesség. Lehetnek-e az erények, emberi értékek, jó tulajdonságok részei a szabad piac működésének? Van-e alternatívája az Adam Smith-i, önérdeken és haszonelvűségen alapuló gazdasági alapelveknek a XVIII. században? Mi a gazdasági tevékenység célja: a profit maximalizálása vagy a köz-jóllét? Mi az ideológiai háttere a mai szociális és civil gazdasági szféra működésének? Kicsoda Robinson Crusoe Péntek nélkül? Ezekre és ehhez hasonló, a mai gazdasági, társadalmi életünk számára nagyon is aktuális kérdésekre ad választ a Civil gazdaság, amely integrálja magában a gazdasági hatékonyság, a méltányos elosztás és a köz-jóllét, mint az emberi kiteljesedés, emberi boldogság céljának elemeit.
A Civil gazdaságban újra felfedezhetjük a gazdasági gondolkodásmód egy olyan hagyományát, amely már-már elveszett, és amely most – hála Bruninak és Zamagninak – nagy segítségünkre lehet abban, hogy a körülöttünk zajló válságok közepette újragondoljuk a gazdaságtant.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Bruni Luigino, Stefano Zamagni |
Megjelenés | 2013 |
Terjedelem | 204 oldal |
Kötészet | ragasztott papír |
ISBN | 789632366715 |