Hasonló termékek
Ezerszemű filmhíradó
A híradóműfaj kutatása a történettudomány, a kommunikációelmélet és az esztétika határterületén helyezkedik el, és számos résztémára bontható. A filmhíradó a két világháború közötti Magyarország új tömegkommunikációs eszköze, amely nem csak az információközlés, de a befolyásolás lehetőségeit is kibővíti, mert a szerkesztők - az események dokumentálásán túl - a közönség identitásának formálására is törekednek.
Barkácsolt életutak, szekvenciális(rendszer)igények
Az elmúlt évtizedek gazdasági és társadalmi változásai az életkor meghatározását jelentosen befolyásoló kettős folyamatot indukáltak, a
biológiai érés korábbra tevődött, a társadalmi érés pedig kitolódott. Ezek a folyamatok magukkal hozták azt is, hogy megindult a gyermek- és
ifjúkor eltérő problémáinak, szükségleteinek megismerésére, rendszerbe foglalására irányuló tevékenység is.
A konvergens televíziózás
Csigó Péter könyve vitán felül a kortárs médiakutatás kiemelkedő teljesítménye, amely segít mindazoknak megérteni az új média világát, akik eddig csak élvezték, vagy épp elszenvedték azt.
A mai magyar társadalom
A Balassi Intézet két oktatójának most megjelenő tankönyve elsősorban az Intézet komplex magyar nyelvi-hungarológiai és magyarságismereti képzésében részt vevő hallgatói számára íródott. Ennek megfelelően a kötet tartalmában, szerkesztési elveiben, nyelvi megformálásában és kiegészítő részeiben (kislexikon, szótár, kulcsfogalmak jegyzéke stb.) eltér a magyar tankönyvek többségétől.
Az orangután szorításában
Találkozunk ebben a könyvben rendőrökkel, akik a kihalt éjszakai országúton a Ladájában ládába zárt hiúzokat szállító állatorvost igazoltatják, graffitizésért megkorbácsolt amerikai fiatallal, komondor nagyságú oroszlánokkal, és embert ölni képes madarakkal is. A szerző állatorvos, aki munkája révén Új-Zélandtól Dél-Amerikáig a világ számos országában járt. Könyvében az események sodrásának visszaadására törekszik, bemutatja az egzotikus színhelyeket, állatokat. Bepillanthatunk egy thai családapa és két felesége életébe éppúgy, mint egy új-zélandi kenguruexportőr mindennapjaiba. A könyv élvezetes olvasmány lehet állatkedvelő felnőtteknek és kalandvágyó ifjaknak egyaránt.
Leírás
A magyar szociológia utóbbi ötven évének egyik meghatározó és nemzetközileg legismertebb alakja Szelényi Iván. Ahhoz a szociológus-nemzedékhez tartozik, amelyet a társadalmi tények feltárásán és a belõlük levont összefüggések keresésén túl az elméletalkotás igénye vezet. Nem ragad le a szigorú empirikus megközelítésnél, hanem arra törekszik, hogy állításait legalább középszintû elméleti keretben fogalmazza meg. Mindezt innovatív és provokatív módon. A közhiedelemmel ellentétben a tények ugyanis nem beszélnek önmagukért, azokat kontextusba helyezve kell értelmezni, majd – ha lehet – a kontextusból kiemelve a szociológiai elméletalkotás részévé tenni.
Legfontosabb mûveiben Szelényi mindig képes volt olyan meghökkentõ kérdéseket vagy erõs állításokat megfogalmazni, amelyekkel megkérdõjelezte a szakmai konszenzust. A Szelényi-recepció hullámzása egyrészt folyamatosan fenntartotta a szerzõ munkássága iránti érdeklõdést, másrészt a szerzõben is megerõsítette az alkatától amúgy sem idegen ironikus viszonyt mind mûvei befogadásával, mind pedig az átfogó társadalom-magyarázatok érvényességével kapcsolatban. Nincs még egy szerzõ a hazai szociológia történetében, aki több önkritikus reflexiót írt volna saját korábbi munkásságával kapcsolatban, mint õ. Ezek az írások azonban minden esetben az adott téma továbbgondolását, a korábbi állítások új kontextusba helyezését, és így a tudományos diskurzus folytatását hozták magukkal.
E kötet szerzõi Szelényi életmûvének kérdésfeltevéseihez kapcsolódnak, azokat értelmezik, kritizálják és gondolják tovább.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Bozóki András, Füzér Katalin |
Megjelenés | 2018 |
Terjedelem | 290 oldal |
Kötészet | kartonborított, ragasztott |
ISBN | 9789634143963 |