Hasonló termékek
A logika egyedfejlődése és szociológiája
Mikortól és honnan tudják a csecsemők, hogy a tárgyak akkor is léteznek, ha éppen nincsenek velük perceptuális kapcsolatban? Mikortól és miként tulajdonítanak konzisztenciát a másik személy vélekedésrendszerének a gyermekek?
Drog, család, személyiség
A kötetben bemutatásra kerülő kutatás célja a droghasználat, elsősorban az illegális drogok használatának hátterében megbúvó néhány személyiségpszichológiai és családi tényező feltárása, elemzése volt. A kutatás során elsősorban arra kerestem a választ, hogy mi a droghasználat funkciója a személy életében. Ezen kérdés megválaszolásakor, nem titkoltan, éltem azzal az előfeltevéssel, hogy amennyiben a droghasználatot értékmentes jelenségként próbáljuk értelmezni, akkor felfedezhetjük annak logikáját, racionalitását.
Gondolkodom a nevelésről
A gyerekek között — szülőként, pedagógusként a munka során — könnyen elveszíthetjük a fonalat, eltévedhetünk; indulataink, beidegződéseink nehezít¬hetik a helyzetek, kapcsolatok megértését, eredményes kezelését. A nevelésről való gondolkodás (annak eredményeképpen a neveléssel kapcsolatos fogalmak — a gondolkodás viszonyítási pontjai) segíthetik a gyakorlat problémáit értel¬mezni, segíthetnek tájékozódni a mindennapok pedagógiai történéseiben, és segíthetnek a helyzeteknek megfelelő lehető legjobb megoldások megtalálásában.
Amikor a gyermek megjelenik - 3. kötet
Françoise Dolto, a gyermeklélektan egyik legnagyobb hatású és formátumú személyisége. A France Inter rádiócsatornán vezetett műsora inspirálta az Amikor a gyermek megjelenik könyvsorozatot, melynek ez a záró kötete.
Tér-rétegek. Tanulmányok a XXI. század térfordulatairól
A tér kutatása a fizika szempontján túlmenően a 20. század építészetelméleti és filozófiai kutatásainak egyik központi tartalma, amely az építészeti gyakorlat valóságában is befolyásolta térrel való kapcsolatunkat. A kutatási téma filozófiai mélységű (Heidegger, Bollnow, Derrida, Deleuze, Virilio és sokan mások) felvetését és megalapozását követően a század közepétől sorra-rendre alakultak ki azok a kutatási területek, amelyek egy-egy tudományág szempontjából vizsgálták a témát. Ezek közül feltétlen kiemelést érdemel a környezetpszichológia, amely önmaga által definiált folyamatos határhelyzetben van, lételeme az interdiszciplinaritás.
Személyiségpszichológia
„A személyiség tanulmányozása a pszichológia nemcsak legbecsvágyóbb területe, hanem ugyanakkor a legidősebb is” – írja Atkinson. A személyiséggel foglalkozó pszichológia izgalmas, egymásnak sokszor ellentmondó, új és újabb elméletek, nézetek tárháza, egyszersmind a legrégebbi, az ókor óta művelt tudományterület. A korszerű személyiségpszichológia alapvető ismeretei nélkülözhetetlenek a különböző, emberekkel foglalkozó tevékenységekben – legyen az nevelés, vezetés, befolyásolás, meggyőzés vagy gyógyítás.
Leírás
Hitler Ausztriában még csak lárva volt. Az első világháború alatt bebábozódott, azután valóságos halálfejű Szfinxszé változott.
Az első, felmérő pszichoanalitikai találkozás alkalmával a pszichoanalitikus helyesen jár el, ha azonosítja magát a leendő pácienssel. Azután kibontakozhat az identifikációból, helyreállíthatja a kellő távolságot, és kialakíthatja véleményét. Egy történelmi személyiség megértéséhez ugyancsak szükség van empátiára. Az ember úgy ismerheti meg leginkább az alanyát, ha identifikálja magát hozzá. Ez az eljárás alkalmazható a fiatal Adolffal, sőt még a pályája kezdetén álló politikussal is, de nehezebbé, sőt lehetetlenné válik a diktátorral. Ha sikerül beállítania a megfelelő távolságot, a diktátort is lehet ábrázolni. El lehet-e mondani Hitlerrel kapcsolatban, hogy semmi nem idegen tőlünk, ami emberi? Vajon Hitler kizárta magát az emberi közösségből, vagy éppen ellenkezőleg, ember volt, sőt nagyon is emberi módon viselkedett?
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Bokor Miklós, Wiener Pál: |
Megjelenés | 2012 |
Terjedelem | 230 oldal |
Kötészet | puhatáblás, ragasztókötött |
ISBN | 9789632366197 |