Hasonló termékek
A vallásközi párbeszéd a vallások szemszögéből
A vallási tapasztalat megértése
Jog, bölcselet, teológia
Párbeszédtükör – A vallásközi találkozások módszertana
Nagypál Szabolcs könyve hatalmas mű. A szerző olvasottsága óriási: a földolgozott bőséges irodalom nagy értéke, hogy a szerző az Európában kevéssé ismert ázsiai teológusok, Samartha, Ariarajah és mások értekezéseit is alaposan fölhasználta. A szerző álláspontja nagyon rokonszenves: az, amit a nyitottságról, jóindulatról, az együttműködésről, az emlékezet megtisztításáról, a kölcsönös megbocsátásról, az előítéletek eltüntetéséről, valamint a párbeszédre irányuló képzés szükségességéről mond, nagyon igaz és időszerű. Különösen fontos meglátás, hogy a gyümölcsöző vallásközi párbeszédhez a résztvevők önkiüresítésére (kenószisz) van szükség.
Állam és demokrácia
Törvényhozás és törvénykezés az ókori Athénban
Hagyomány, Identitás, Történelem
Kötetünk a 2018. október 25-26-án Hagyomány, Identitás, Történelem (HIT2018) címmel, a KRE HTK Egyháztörténeti Tanszéke, a kolozsvári Babes-Bolyai Tudományegyetem Református Tanárképző Kara és a Református Közéleti és Kulturális Központ által közösen szervezett tudományos konferencia előadásainak szerkesztett szövegeit tartalmazza.
Jakab, az Úr testvére. Jakab az ősgyülekezet és az ősegyház kontextusában
Galsi Árpád könyve hézagpótló a hazai tudományos életben, ugyanakkor a nemzetközi kutatás viszonylatában is újat hoz azáltal, hogy újszövetségi teológiai szempontból kívánja újragondolni Jakab szerepét. Emellett a szerző nem titkolt szándéka, hogy előmozdítsa a Szentírás jobb megértését és megélését.
Kapcsolatban – Istennel és emberrel. Pszichológiai és bölcsészeti tanulmányok
A személyközi kapcsolatok építő és károsító hatásainak vizsgálata napjainkban általánosan elismert, népszerű kutatási téma. Tudományos elméletek sora érinti, tárja fel és rendszerezi e terület újabbnál újabb kihívásait, melyek a 21. században is igen sokrétűek, hiszen a kapcsolati terek a globalizációval a végtelenbe nyúlnak, s nemcsak a hétköznapi kontextus színezi át és alakítja emberi viszonyainkat, hanem a virtuális valóság és annak sokszor korlátok nélküli információáradata is. Hogyan viszonyulunk tudományos megközelítésben az interperszonális viszonyok gazdag területéhez? Kötetünk pszichológiai, bölcsészeti, teológiai és társadalomtudományi területen, négy tematikai egységbe rendezve, több nézőpontból enged betekintést e jelenség spektrumába: a kapcsolatok egészségét, fejlesztő erejét, árnyoldalait bemutatva és rámutatva az Isten iránti, sajátos spirituális kapcsolat vonatkozásaira is.
Leírás
A kötet hivatalos egyházi megnyilatkozások magyar fordítását tartalmazza az ökumenikus és a vallásközi párbeszédről. Mindez a vallási ismeretek terjesztésének, továbbá a párbeszédes környezet és kultúra kialakításának és fejlesztésének átfogó keretébe illeszkedik; emellett a magyar vallási szaknyelv ápolását és megújítását is célul tűzi ki.
E hiánypótló forrásgyűjtemény elsősorban a keresztény (római katolikus, ortodox, protestáns és anglikán) és a nem keresztény teológia, a vallásbölcselet és vallástudomány, a társadalombölcselet és a kommunikációtudomány területén lehet a szakértők, hallgatók és érdeklődők segítségére.
A 2001-ben alapított pannonhalmi Békés Gellért Ökumenikus Intézetnek (BGÖI) ez az első önálló magyar nyelvű kiadványa, mely remélhetőleg egy színvonalas tudományos sorozat kezdetét jelenti.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Nagypál Szabolcs (szerk.) |
Megjelenés | 2009 |
Terjedelem | 178 oldal |
Kötészet | ragasztott, kartonált |
ISBN | 9789632362007 |
Sorozat | Békés Gellért Ökumenikus könyvek |