Hasonló termékek
Az isteni szerelmek himnuszai
Szent Simeont, az új teológust (949-1022) a „legnagyobb bizánci misztikusként” tartják számon. Jelentősége azonban túllép a szigorú értelemben vett misztika területén. Radikális vallási újítóként és társadalmi reformerként lépett fel Konstantinápolyban. Azt hirdette, hogy az isteni jelenlét, a megváltás közvetlen és valóságos érzékelése a keresztény egyén és társadalom megítélésének egyetlen ismérve, és hogy ebben a perspektívában csak az elfogadható, ami megfelel Krisztus parancsolatainak, és az isteni valóság fényének közvetlen megismeréséhez vezet, de elfogadhatatlan minden, ami anyagi érdekből, evilági gondolkodásból, vagy akár csak lanyhaságból fakad.
A spirituális közvetítő (átdolgozott, javított kiadás)
A Károli Gáspár Református Egyetem Bölcsészettudományi Kara és a Magyar Vallástudományi Társaság 2013. május 21-22-én konferenciát rendezett A spirituális közvetítő címmel. Jelen kötet e konferencia válogatott, szerkesztett anyagát tartalmazza.
Sokszor és sokféle módon
Kötetünket ajánljuk mindazoknak, akik a „sokszor és sokféle módon…”, próféták által és prófétai gyűjteményekben is megjelenő Isten szavával szeretnének mélyebben megismerkedni, s ennek a Szónak történelemben, kultúrák változása közepette és változó korokban megnyilvánuló hatékonyságát újra és eleven módon felfedezni.
Kapcsolatban – Istennel és emberrel. Pszichológiai és bölcsészeti tanulmányok
A személyközi kapcsolatok építő és károsító hatásainak vizsgálata napjainkban általánosan elismert, népszerű kutatási téma. Tudományos elméletek sora érinti, tárja fel és rendszerezi e terület újabbnál újabb kihívásait, melyek a 21. században is igen sokrétűek, hiszen a kapcsolati terek a globalizációval a végtelenbe nyúlnak, s nemcsak a hétköznapi kontextus színezi át és alakítja emberi viszonyainkat, hanem a virtuális valóság és annak sokszor korlátok nélküli információáradata is. Hogyan viszonyulunk tudományos megközelítésben az interperszonális viszonyok gazdag területéhez? Kötetünk pszichológiai, bölcsészeti, teológiai és társadalomtudományi területen, négy tematikai egységbe rendezve, több nézőpontból enged betekintést e jelenség spektrumába: a kapcsolatok egészségét, fejlesztő erejét, árnyoldalait bemutatva és rámutatva az Isten iránti, sajátos spirituális kapcsolat vonatkozásaira is.
Adatok a magyar református prédikációs gyakorlat újraértékeléséhez
Leírás
„A [világban tapasztalható] rendetlenség felfogása és az istenfélelem közötti kapcsolat a Prédikátor könyvében [...] olyan hozzáállás, amely az egész Ószövetség egyik legproblematikusabb, de egyben egyik legizgalmasabb és legmodernebb szerzőjévé teszi a Prédikátort, akit nem ártana gyakrabban és nagyobb figyelemmel újraolvasni, különösen azokban az időkben, amikor tombolnak a hitről és az észről szóló meddő és előrelátható kimenetelű viták, amelyek nélkülözik azt a bátor elfogulatlanságot, amellyel a Prédikátor korának kínos vallási kérdéseit kezelte.”
(Franco Piotti)
Franco Piotti a Milánói Katolikus Egyetem oktatója, kutatója volt nyugdíjba vonulásáig (1971–2021). Már diplomamunkájában (Il problema della lingua originale nell’Ecclesiaste) a Prédikátor könyve felé fordult figyelme. Tudományos érdeklődésének e fő irányát számos tanulmány tanúsítja. A bibliai bölcsességi irodalommal foglalkozó cikkei mellett filológiai, héber nyelvtörténeti témájú írásai jelentek meg.
Paraméterek
Szerzők(vesszővel elválasztva) | Franco Piotti |
Megjelenés | 2023 |
Terjedelem | 292 oldal |
Kötészet | puhatáblás |
ISBN | 978-615-6277-09-1 |
Sorozat | Sapientia - Bibliatudomány Tanszék Kiadványai |